Halep’te bomba sesleri dinmiyor

Halep’te bomba sesleri dinmiyor

Halep’te rejime bağlı uçakların hava saldırıları şiddetini artırarak devam ediyor.

Esed’e güçlerine ait uçak, AA ekibinin de bulunduğu sokağı bombaladı.
Saldırıda Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından kullanılan binanın da bulunduğu bazı evler hasar gördü, çok sayıda sivil yaralandı.
Esed rejimine bağlı ordu, Halep’teki saldırılarını sürdürüyor. Uçak ve helikopterlerin bomba ve ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda siviller de hedef oluyor.

Halep’te yaşananları görüntülemek için kentte bulunan AA ekibi, Şeyh Hıdır Mahallesi’ne yapılan bombalı saldırıya tanıklık etti. İlk olarak bölgede hedef tespiti yapan uçak ardından yaptığı dalışlarla mahallede ÖSO’ya bağlı Türkmen askerlerden oluşan Fatih Sultan Mehmet Tugayı’nın karargah olarak kullandığı binaya iki bomba bıraktı.
Bombaların patlamasıyla okuldaki tüm camlar kırılırken binanın üst katlarında delikler oluştu. Çevresindeki binalara da bomba atan uçak, daha sonra ağır silahlarla söz konusu binaya ateş açtı.

Saldırılarda binalardan kopan taşlar sokaktaki bazı araçlara da zarar verdi. Saldırı nedeniyle binanın bulunduğu sokakta büyük toz bulutu oluştu. Uçağın çevredeki başka binaları da vurduktan sonra ayrılmasının ardından bölge, helikopter saldırısına maruz kaldı. Saldırılar gece de bölgeye yakın birliklerden yapılan top atışlarıyla devam etti.

Çok sayıda kişinin yaralandığı saldırıda mahallede oyun oynayan çocukların büyük korku yaşadığı, bazı Türkmenlerin dua ettikleri gözlendi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top