HALİL ATALAY: KURBAN BAĞIŞI KABULLERİNE BAŞLADIK

HALİL ATALAY: KURBAN BAĞIŞI KABULLERİNE BAŞLADIK

Kızılay’ın geleneksel hale gelen Kurban Bağışı Kampanyası 2020 yılında da devam ediyor.

 

Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşuyor. Kızılay bu yıl, Türkiye de dahil 16 ülkede vekâlet sahipleri adına kurban kesecek. Kızılay vekâlet bedellerini ise yurt içi için 1050 TL, yurt dışı için 850 TL olarak belirledi.

 

Kurban Bağış Kampanyası kapsamında Kızılay Osmangazi Şubesi de Şehreküstü Meydanı ile Kozahan ana giriş kapısında tanıtım ve makbuz karşılığı bağış kabul stantları oluşturdu.

 

Kızılay Osmangazi Şube Başkanı Halil Atalay, “Şube olarak, kurban bağışı kayıtlarına başladık, İBAN:TR80 0020 6000 3003 6938 4300 01 no.lu banka hesabımıza havale/eft kabulleri yapıyoruz” dedi.

 

Amacına ve Kuralına Uygun

 

Atalay yaptığı açıklamada, “Kızılay’ın ‘Kurban’da Kızılay Modeli’ sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, veteriner hekimler tarafından seçilerek, modern kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veteriner hekimler ve noter de eşlik edecek. Yurt içi hisselerinden elde edilecek kurban etleri kavurma işleminden sonra, konserve haline getirilecek. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma konservesinin yanı sıra anlık ve aşevlerinde de dağıtımlar yapılacak” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top