HEKİMLER EMZİRMENİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

HEKİMLER EMZİRMENİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

1 – 7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle Doruk Özel Yıldırım Hastanesi’nde açılan stantta, hekimler anne ve anne adaylarıyla buluştu;  emzirmenin ve anne sütünün önemine dikkat çekti.

Doruk Özel Yıldırım Hastanesi hekimleri, anne ve anne adaylarıyla bir araya geldi. 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Emzirme Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan hekimler, anne sütünün; bebekler için mucizevi bir özellikte olduğunu, bebeklere gereksinimi olan tüm besin öğelerini tek başına taşıdığını ve özellikle ilk 6 ay içinde ne denli önemli olduğuna dikkat çekti.

Etkinlik sonrası değerlendirmelerde bulunan Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Uz. Dr. Fulden Küçük, “Hekimlerimiz, anne sütünün önemini, 6 aya kadar bebeğin nasıl emzirileceğini ve ek gıdaya ne zaman geçilmesi gerektiği hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Her bir hekimimize ve etkinliğimize katılım sağlayan anne ve anne adaylarına, bu etkinliğe sağladığı katkıdan ötürü teşekkür ediyorum. Anne sütü geleceğimizdir. Tazedir, doğaldır ve ekonomiktir. Bebeklerin ilk aşının anne sütü olduğunu unutmayalım ve bebeklerimiz için en iyi besinin anne sütü olduğunu etrafımızdaki tüm anne ve anne adaylarına iletelim” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top