Herkes üslubuna dikkat etmeli

Herkes üslubuna dikkat etmeli

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Afyonkarahisar’daki patlamayla ilgili, ”Her birimizin üslubuna da dikkat etmesi lazım. Bir kısım sorumsuz açıklamaları ibretle izliyorum” dedi.

Yıldız, Kayseri’de İl Özel İdaresi ile Yol-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imza töreni öncesinde gazetecilerin, Afyonkarahisar’daki patlamayla ilgili yeni gelişme olup olmadığı yönündeki sorularını yanıtladı.

Olayın, herkesi acıya boğduğunu ve 25 askerin şehit olduğunu anımsatan Yıldız, şöyle konuştu:
”25 canımız orada gitti. Allah’tan onlara rahmet diliyorum, milletimize ve yakınlarına Allah sabır versin diyorum. Tabi bununla alakalı toplumsal hassasiyetimizin üst düzeyde olduğu ve her birimizin kalplerinin acıdığı bu ortamda özellikle ilgililerinden ve yetkililerinden bu bilgiyi almak lazım. Buna hem yazılı ve görsel basın olarak hem de her birimizin dikkat etmesi lazım. Bu konuda Milli Savunma Bakanımızın ve silahlı kuvvetlerimizin açıklamaları olacak. Biliyorsunuz, soruşturma ve inceleme safhasında. Ondan sonra bu açıklamalar yapılacak. Dikkat etmemiz lazım. Her birimizin üslubuna da dikkat etmesi lazım. Bir kısım sorumsuz açıklamaları ibretle izliyorum. Bunları da ülkemiz adına, milletimiz adına doğru bulmadığımı söylüyorum. O açıklamalar nedir, milletimiz biliyor.”

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top