Horlama cinayetine 15 yıl!

Horlama cinayetine 15 yıl!

Bursa’da, huzurevinde horlama meselesi yüzünden çıkan tartışmada kendisinden 20 yaş küçük oda arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 83 yaşındaki sanık, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “adam öldürmek” suçundan müebbet hapsi istenen M.A. (83), son kez hakim karşısına çıktı. Geçen yıl mayıs ayında kaldığı Ali Osman Sönmez Huzurevi’nde kendisinden 20 yaş küçük oda arkadaşı Mehmet Karataş’ı horladığı için bıçaklayarak öldürmekle suçlanan sanık M.A., hakkındaki iddiaları yalanladı. Son sözünde, mahkemenin takdirine sığındığını söyleyen sanık M.A., “kasten adam öldürmek” suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ardından sanığın cezası, suçu tahrik altında işlemesi ve duruşmadaki iyi hali sebebiyle cezası 15 yıla indirildi.
Duruşmaya müşteki olarak katılması beklenen maktulün oğulları N.K. ile H.K. ise karar duruşmasına gelmedi.
Horlama meselesi yüzünden tartıştığı arkadaşını öldürmekle suçlanan sanık M.A., kendisini, “Gece yatsı namazımı kıldıktan sonra odaya geldim. Mehmet Karataş yatağında uyuyordu ve horluyordu. Horlamadan rahatsız olduğum için kendisine dokunarak uyandırdım. Hemen elini boğazıma attı. Oda arkadaşımız olan Mehmet Hamdi Karabulut’a, ’Git, idareye haber ver’ dedim. Yine küfürler etmeye başladı. Bana, ’Seni öldüreceğim’ diyordu. Şeker ve tansiyon hastası olduğum için ve elinden kurtulmak istediğimden yeleğimin cebindeki çakı aklıma geldi. Çakıyı alıp üzerindeki düğmesine basıp açtım. O sırada neler olduğunu hatırlamıyorum ve kaç defa vurduğumu da bilmiyorum. Aramızda husumet yoktu. Mehmet Karataş’ın sağ tarafı felçli idi. Onu başka bir yerde tedavi bile ettirmek istedim ancak kendisi gidemeyeceğini söyledi. Öldürdüğüm için çok pişmanım” şeklinde kendisini savunmuştu.
Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top