İKİ GÜÇLÜ DERNEK İHRACATI MASAYA YATIRDI

İKİ GÜÇLÜ DERNEK İHRACATI MASAYA YATIRDI

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Bursa’nın önemli STK’ları ile temaslarına hız kesmeden devam ediyor. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu, bu kapsamda son olarak Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanlarını (BOSİAD) ziyaret etti.

BOSİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen ziyarete, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Şakir ile BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Ziyarette BOSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan İpeker ve Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

“İhracat önem verdiğimiz konulardan birisi”

Nezaket çerçevesinde gerçekleşen ziyarette, Bursalı iş insanlarının ihracatını artırmaya yönelik projeler konuşuldu. BALKANTÜRKSİAD’ın gerçekleştirdiği yurtdışı ziyaretlerinde, yakın ilişkiler geliştirdiği ifade eden BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Şakir, “Bir SİAD olarak üyelerimizin işlerini geliştirmesini oldukça önemsiyor ve buna yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda ihracatta önem verdiğimiz konulardan bir tanesi. Buna yönelik düzenlediğimiz yurtdışı ziyaretlerimizde, o ülkelerin önemli iş insanları ve bürokratlarıyla bir araya geliyoruz. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Balkan ülkelerinin birinde Ticaret Merkezi açmayı hedefliyoruz. Bu proje üzerinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu projenin, Bursa ve Balkan ülkeleri arasındaki ticareti önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz” dedi.

Balkan ülkelerindeki ticaret hacminin farkında olduklarını ifade eden BOSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan İpeker de, “Balkan ülkeleri ile ikili ilişkilerin daha iyi konuma gelmesi açısından BALKANTÜRKSİAD, Bursa ve Türkiye için büyük bir şans. Sanayicilerimizin Balkan ülkelerindeki yatırım olanaklarından haberdar olması için sizlerden gelen bilgi ve değerlendirmeleri BOSİAD üyeleriyle paylaşıp, gelecek dönemde ortak projelere imza atmayı isteriz” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir ve BOSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan İpeker günün anısı olarak birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top