İl Müftüsü`nden Başkan`a teşekkür

İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe`yi ziyaret etti. Gündüz, özellikle tarihi camilere yapılan restorasyonlar nedeniyle Başkan Altepe`ye teşekkür etti.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanırken, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe`yi Heykel`deki tarihi binada ziyaret etti. Vatandaşın camilere ilgisini çekmek ve tüm camilerin eksiklerini gidermek için hafta boyunca çeşitli etkinlikler yapacaklarını vurgulayan Gündüz, özellikle tarihi camilerin ihtişamlı bir görüntüye kavuşturulması noktasında Büyükşehir Belediyesi`nden önemli bir destek aldıklarının altını çizdi. Gündüz, Ulu Cami`nin cephe temizlemesi ve çevre düzenlemesi çalışmalarıyla tarihi caminin eski ihtişamlı görüntüsüne yeniden kavuştuğunu ifade etti.
Türk kültüründe camilerin önemli bir buluşma noktası olduğunun altını çizen Başkan Altepe ise, sadece camiler değil tüm sosyal donatı alanlarının tüm mahallelerde Bursa`ya yakışır hale getirilmesi için çalıştıklarını vurguladı. Cami bahçelerinin daha ferah görünmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini dile getiren Başkan Altepe, bu konudaki çalışmalarının bundan sonra da devam edeceğini kaydetti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top