İLKER ÇELİKCAN’DA ROBOTİK YÜRÜME HASTALARA UMUT OLUYOR

İLKER ÇELİKCAN’DA ROBOTİK YÜRÜME HASTALARA UMUT OLUYOR

İlker Çelikcan Fizik Tedavi Hastanesi’nde hizmete giren robotik yürüme cihazı ile hastalara fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında gelişen teknoloji ile tedavi imkânı sağlanıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, İlker Çelikcan Fizik Tedavi Hastanesi’ni Türkiye’nin en önemli rehabilitasyon merkezi yapmak istediklerinin altını çizdi. Bu kapsamda hastanede verilen hizmetlerin niteliğini arttırmaya çalıştıklarını dile getiren Dr. Akan, “Hastanemizde hekimlerimizin uygun gördüğü hastalara robotik yürüme cihazı ile hizmet verilmeye başlandı. Önümüzdeki süreçte yapacağımız düzenlemeler ile İlker Çelikcan’ı sağlık turizminde de uluslararası seviyeye çıkaracağız” dedi.

Robot yardımlı yürüme tedavisinin nörolojik hastalıklar, tendon-sinir yaralanmaları sonrası ve ortopedik rehabilitasyon gibi farklı alanlarda kullanıldığını vurgulayan Dr. Akan, “Hastanemiz polikliniklerine başvuran veya yatarak rehabilitasyon programında olup bu tedavi için uygun görülen hastalar hekimlerimiz tarafından üniteye yönlendirilmektedirler” diye konuştu.

150 Hasta Yararlandı

Mart ayından bu yana robotik yürüme cihazından 150 hastanın yararlandığına dikkat çeken Dr. Akan, “Robotik rehabilitasyon ünitesinde hastalar haftada 2-5 gün, hasta toleransına göre 25-30 dakika ve 10-15 seans yürüme programına alınırlar. Bu şekilde erişkin robotik rehabilitasyon programına alınan 150 hastamıza mart ayından bu yana toplamda 520 seans tedavi uygulandı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top