İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK: “İLİME VE BİLİME DİRENMEYE SON VERMELİYİZ”

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK: “İLİME VE BİLİME DİRENMEYE SON VERMELİYİZ”

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, İstanbul Kartal’da 8 katlı binanın çökmesi ile ilgili “Bu felaket bize gösteriyor ki ilime ve bilime direnmeye son vermeliyiz. Yıllardır üstüne basa basa söylediğimiz denetimsizlik, kaçak yapılaşma ve yapıların envanterinin çıkartılmamasının sonuçlarını beklenmedik bir anda yaşıyoruz” dedi.

 

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak’ın açıklaması şöyle;

 

İstanbul Kartal’da, dün 8 katlı binanın çökmesiyle üzüntüye boğulduk. AFAD ekipleri ve sağlık ekiplerinin özverili çalışmaları devam ederken üzücü ve sevindirici haberleri alıyoruz. Merak ve endişe içinde beklerken, son 3 katının kaçak olduğu ve alt katında tekstil atölyesi bulunduğunu öğrendiğimiz bina ile ilgili birçok soru işareti oluştu. Olayın detaylarını yapılan incelemelerin ardından öğreneceğiz fakat bu felaket bize gösteriyor ki ilime ve bilime direnmeye son vermeliyiz. Yıllardır üstüne basa basa söylediğimiz denetimsizlik, kaçak yapılaşma ve yapıların envanterinin çıkartılmamasının sonuçlarını beklenmedik bir anda yaşıyoruz. O halde şimdi soruyoruz:

İmar Barışı hangi sorunumuza çözüm oldu?

Daha fazla acı yaşamamak için harekete geçme zamanı gelmedi mi?

 

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu olarak, çöken binada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine sabırlar diliyor, binanın çökme nedeni ile ilgili araştırmaların da takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top