İMSİAD İLE SEKTÖRÜN ÖNCÜLERİ

İMSİAD İLE SEKTÖRÜN ÖNCÜLERİ

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) üyesi olan sektör temsilcilerini, üniversite öğrencileriyle buluşturarak onların inşaat sektörüyle ilgili farklı alanlarda da bilgi edinmesine zemin hazırlıyor. Bu kapsamda Uludağ Üniversitesiileişbirliği yapan İMSİAD, son olarak Elit Prefabrike Genel Müdürü Başkanı Hüseyin Tuncer’i geleceğin inşaat mühendisleriyle buluşturdu.

Bursa inşaat sektörünün çatı kuruluşu konumunda olan İMSİAD, bir yandan üyelerine yönelik faaliyetlerini sürdürürken, diğer yandan da üniversite-sanayi işbirliği kapsamında bilgi paylaşımı ve çalışma hayatına hazırlık toplantılarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde düzenlenen bilgi paylaşımı toplantısında konuşan Elit Prefabrike Genel Müdürü Hüseyin Tuncer, öğrencilere sektörel bilgilerin yanı sıra çeşitli tavsiyelerde bulundu.

“Ulaşılabilir hedefler koyun”

Öğrenci veya çalışan herkesin, kendine bir hedef koyması gerektiğini ifade eden Hüseyin Tuncer, “Kendinize mutlak suretle başarılabilir hedefler koyun. Bu hedeflerin ulaşılabilir olması çok önemli. Bu belirlediğiniz hedefe giderken planlı ve doğru adımlar atmanız gerekiyor. Bu sebeple çalışkan olmak, sağlığına dikkat etmek, saygılı olmak, olabildiğince entelektüel birikime sahip olmak sizi rakiplerinize göre bir adım öne çıkarır. Çalışırken, İşinizle ve işyerinizle nasıl barışıksanız, ayrılırken de öyle olun. Kötü ayrılmamanın faydasını mutlaka görürsünüz’ dedi.

Elit Prefabrike ile birlikte, taahhüt, tarım ve hayvancılık, otomotiv yan sanayi ve diğer firmalarının hepsinde, bir sonraki senenin hedefini bir önceki yıl belirlediklerini ve yeni yılın ilk aylarında da bir önceki yıldaki hedeflerine ne kadar ulaştıklarını masaya yatırdıklarının altını çizen Hüseyin Tuncer, planlı ve disiplinli çalışmanın karşısında hiçbir şeyin duramayacağını ifade etti.

“Kalekol, Uzak Kule ve Askeri Kabul Toplanma Merkezleri Prefabrike Olarak Üretiliyor”

Türkiye’de prefabrike sektörünün faaliyetleri hakkında da bilgiler veren Hüseyin Tuncer, “Prefabrike üretim artık ülkemizde, ağırlıklı olarak sanayi yapıları olmak üzere, oldukça yoğun bir biçimde gerçekleştiriliyor. Bunun en önemli sebebi ise; hız, kalite, iş güvenliği, işçi sağlığı ve ekonomi. Bu nedenle; kalekol, uzak kule, gözetleme kuleleri ve kabul toplanma merkezleri gibi askeri tesisler; endüstriyel yapılar, okullar, yurtlar, sanat yapıları, köprüler vs. gibi yapılarda prefabrikeye ağırlık veriliyor” şeklinde konuştu.

Elit Prefabrike’nin aynı zamanda Türkiye Prefabrik Birliği’nin 35 üyesinden biri olduğunu da dile getiren Tuncer, “Prefabrik yapılar konusunda özellikle kamu ihalelerinde, Türkiye Prefabrik Birliği’nin TSE işbirliğinde geliştirdiği, TSE K 118 Kalite Yönetim Sistemi standardının aranır olması lazım. Bizler de bu konuyla ilgili ciddi görüşmeler ve çalışmalar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top