İnegöl’de Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayıyla Sokaklara Taştı

İnegöl’de Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayıyla Sokaklara Taştı

İnegöl’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen Fener Alayı, yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhuriyet coşkusu, adeta sokaklara sığmadı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Pazartesi akşamı İnegöl Kaymakamlığı ile İnegöl Belediyesi işbirliğinde Fener Alayı gerçekleştirildi. 7’den 70’e her yaştan vatandaşın elinde bayrağıyla katıldığı Fener Alayı, renkli görüntülere sahne oldu. Yürüyüşe yüzlerce kişi katıldı.

18.30’da İnegöl Belediyesi önünden başlayan Fener Alayına protokol üyeleri de eşlik etti. Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Alper Taban, siyasi parti temsilcileri, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığı Fener Alayı, Atatürk Bulvarı üzerinden Atatürk Heykeline kadar devam etti.

Büyük coşkunun yaşandığı fener alayına, yolda geçen vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi. Heykel önünde son bulan Fener Alayının ardından burada İnegöl Belediyesi Halk Dansları ekibi gösterilerini sundu. Gösteriler sonrası Kaymakam Şükrü Görücü kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Etkinlik, konuşmanın ardından sona erdi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top