İnegöllü Minikler Yeniden Kültür Sanatla Buluştu

İnegöllü Minikler Yeniden Kültür Sanatla Buluştu

İnegöl Belediyesi’nin sosyal mesafe ve maskeli kültür sanat etkinlikleri çocuk tiyatrosuyla başladı. Kültürpark içi Açık Hava Gösteri Merkezinde sahnelenen Alice Harikalar Diyarında isimli çocuk oyununa aileler de çocuklarıyla birlikte katıldı.

Pandemi sürecinde ara verilen kültür sanat etkinlikleri, yeni normalleşme süreciyle beraber 17 Temmuz Cuma akşamı sosyal mesafeli ve maskeli şekilde yeniden başladı. İnegöl Belediyesi, ilk gösteriyi pandemi sürecinde uzun süre evlerinden çıkamayan minikler için yaptı. Alice Harikalar Diyarında isimli çocuk tiyatro oyunu, 21.00’da Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bulunan Amfi Tiyatroda minik izleyicileriyle buluştu.

SOSYAL MESAFE, MASKE, DEZENFEKTAN VE ATEŞ ÖLÇÜMÜ
6-12 yaş arası çocuklara yönelik oyuna, her çocukla birlikte en fazla iki veli olmak üzere veliler de izleyebildi. Sosyal mesafeli olarak tasarlanan oturma alanlarında bu düzene riayet edilirken, ayrıca maske kullanımına özen gösterildi. Girişte dezenfektan ile ateş ölçümü de yapıldı.

BOL KAHKAHALI GECE
1 saatlik çocuk tiyatro gösterisinde minikler uzun süredir hasret kaldıkları eğlenceye kavuştu. Alice ile harikalar diyarına yolculuk yapan İnegöllü minikler, bol kahkahalarla oyunu ilgiyle izledi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top