iPhone 5 Türkiye’ye ne zaman geliyor?

iPhone 5 Türkiye’ye ne zaman geliyor?

iPhone 5 Apple tarafından tanıtıldı. iPhone 5 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak? iPhone 5 Türkiye satış fiyatı ne kadar olacak?

Beklenen cihazın fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı. iPhone 5, Turkcell, Vodafone ve Avea’ya ne zaman gelecek? Fiyatı ne kadar olacak? Apple’ın merakla beklenen yeni cihazı 12 Eylül akşamı tanıtıldı. Çıkış tarihi ve fiyatı fa belli oldu. Merakla beklediğimiz ve iPhone 4S çıkmadan önce de adını bol bol andığımız Apple iPhone 5’in özelliklerinden sonra çıkış tarihi ve fiyatı da resmi olarak açıklandı.

Cihaz ilk aşamada ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Japonya, Hong Kong ve Singapur’da 21 Eylül’de piyasada olacak. İkinci parti ise piyasaya 28 Eylül’de sürülecek, fakat bu ülkeler arasında da daha önceki cihazlarda olduğu gibi Türkiye bulunmuyor.

iPhone 5, Türkiye’ye ne zaman gelecek şimdilik belli değil. Ülkemizin operatörleri Turkcell, Vodafone ve Avea cihazı anlaşmalı olarak birbirleriyle aynı anda satmaya başlayacaklar. TeknoKulis olarak tahminimiz bu sürenin (daha önce ki cihazlara dayanarak) Kasım’ı bulacağı yönünde. Bekleyip göreceğiz.

iPhone 5 Fiyatı

iPhone 5 operatörler ile anlaşmalı olarak satılacak. 2 yıllık kontrat şartı bulunan iPhone 5’in 16 GB modeli 199 dolara, 32 GB modeli 299 dolara, 64 GB modeli ise 399 dolara piyasaya sunulacak.

Ayrıca artık iPhone 4S, iki yıllık kontrat karşılığında 99 dolara, iPhone 4 ise ücretsiz olarak alınabilecek.

Cihazın ülkemize geleceği fiyatlar ise 16 GB’lık model için 1000 TL civarı, 32 GB’lık model için 1200 TL civarı, 64 GB’lık model için ise 1400 TL civarı olacağı tahmin ediliyor. Tabii buna bir de yapacağınız kontratı ekleyeceksiniz.

Editörün notu: Satış fiyatı olara 1000 TL – 1400 TL arası olacak demiyoruz, yanlış anlaşılma olmuş galiba. Bunun üzerine bir de operatörün tarifesi eklenecek. Tahminimiz bu şekilde. Bilginize.

Kaynak: EKOAYRINTI.COM

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top