İslami siteden zinaya kadın engeli

 20100209122214_islamisiteslami forum sitelerinde ‘chat’ sohbetiyle başlayan ilişkiler zinaya dönüşüyor. Siteler bunun  formüller üretti.

İslami forumlarda kadın ve  arasında “chat” sohbetleriyle başlayan ilişkilerin zinaya varmısına engel olmak için İslami bazı internet siteleri çözümü kadın üyelerin kadınlığını gizlemekte buldu.Gazete Habertürk’te Ali Kemal Erdem’in haberine göre, internette İslami forumlarda “sanal sohbetler”le başlayıp aşka dönüşen ilişkiler, İslami kesimde bazı çevrelerin tepkisini çekiyor. Bu tepkilerin etkisiyle bazı İslamcı internet siteleri, chat sohbetlerinin önüne geçebilmek  yeni önlemler geliştirdi.

‘SANAL ZİNA ARACI’

“Zehirliok” adlı internet sitesi, ana sayfasında chat aşklarının kötülüklerini uzun uzun anlatan, üyelerini bu tür ilişkilere girmemesi konusunda uyaran bir yazı yayınladı. “İstikamet Forum” adlı internet sitesi ise chat aşklarının önüne geçmek amacıyla kadın üyelerin cinsiyetlerini belli edecek üye adları  yasakladı. Sitenin kurallar başlıklı bölümünde ise “Laubali, küfürlü konuşmalar ve bayan cinsiyeti belirtici isimler yasaklanmıştır” uyarısı yer alıyor. “Sadakat” adlı sitede ise bu konuda özelmesajlar bile takip edildiği  bu tür sorunlarla karşılaşılabileceği belirtildi. İstikamet Forum’un yöneticisi Caner Canyürekli ise “Dini siteler, hep suiistimal edilmekte ve birer sanal zina aracı olarak kullanılmaktadır” diyor.

CİHAT

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top