İşte Bursa’nın yeni öğretmenleri!

İşte Bursa’nın yeni öğretmenleri!

Eğitim Bir-Sen Bursa şubesi, ilimize atanan 460 öğretmen ile bir araya geldi. Şube Başkanı Numan Şeker, öğretmenlere mutlaka bir sendikaya üye olmalarını öğütlerken, Eğitim Bir-Sen olarak asla siyasi ve ideolojik sendikacılık yapmadıklarını söyledi.

Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesi, Bursa’ya ataması yapılan 460 öğretmen için öğle yemeği verdi. Şube Başkanı Numan Şeker’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, Eğitim Bir-Sen Bursa şubesi yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda yeni atanan öğretmenler katıldı. Seminer sonrası hep birlikte yemek yiyen yeni öğretmenlere, yaşanmış öğretmen hikâyelerinin anlatıldığı ‘Kelebeğin Rüyası’ isimli kitap hediye edildi.

Atamaları yeni yapılan çiçeği burnunda öğretmenlere başarılar dileyen Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, Eğitim Bir-Sen’in sendikacılık anlayışına da değindi. 230 bin üyesiyle Eğitim Bir-Sen’in, Türkiye’deki en güçlü sendika olduğuna dikkat çeken Şeker, “Biz sizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarınızı korumak ve daha iyi şartlar sağlamak için sizin adınıza mücadelede ediyoruz. Özellikle yeni atanan arkadaşlarımızla beraber mücadele edebilmemiz için bir sivil toplum örgütüne üye olmalarını öneriyoruz. Bu noktada Eğitim Bir-Sen olarak asla siyasi ve ideolojik yaklaşımlarla sendikacılık yapmıyoruz. Bütün arkadaşlarımızla üyemiz olsa da olmasa da bütün dertlerini dinlemeye, yardımcı olmaya hazırız” dedi.
Şeker, öğretmenlerin çok kutsal bir görevi ifa ettiklerini, kendilerinin peygamber mesleği yaptıklarını hatırlatarak, öğretmenlere, “Evliyalar ve sultanlar şehri Yeşil Bursa’ya hoş geldiniz. Hepinize yeni görevinizde başarılar diliyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.
İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ise Eğitim Bir-Sen gibi sendikaların bu tarz organizasyonlar düzenlemesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, ataması yapılan öğretmenlere başarılar diledi. Gülsar, bütün sendikaların böyle hizmetler yapması gerektiğinin altını çizdi.

 

Kaynak: MEDYA TUVAL

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top