İstinyePark Güzel Sanatlar Parkı’nda Çocuklar, Türk Ressamların Eserleriyle Tanışmaya Devam Ediyor

İstinyePark Güzel Sanatlar Parkı’nda Çocuklar, Türk Ressamların Eserleriyle Tanışmaya Devam Ediyor

İstanbul’un en gözde mekânlarından biri olarak yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok tercih ettiği lokasyonların başında gelen İstinyePark;6 – 7 ve 20 – 21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek atölyelerde çocukları Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Heykel” tablosu ile tanıştırıyor.

 

Lüks alışverişin gözdesi İstinyePark,Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi işbirliğinde hazırlananGüzel Sanatlar Parkı Türk Ressamlar Atölyesi’nde geleneksel Türk öğelerini kullandığı yapıtlarıyla tanınan ressam, seramik sanatçısı ve şair Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Heykel” eserini çocuklarla buluşturuyor.

 

İstinyeParkGüzel Sanatlar Parkı,Mayıs ayı atölyelerinde çocuklar, Türk resim tarihindeki yolculuklarında mozaik, gravür, seramik, heykel ve vitray alanlarında da eserler veren Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Paris’te eğitim gördüğü yıllarda resmettiği ‘Heykel’ tablosu ile tanışacaklar.

 

İstinyePark çocuk etkinlik alanında 6, 7 ve 20, 21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek atölyelerde çocuklar, sanatçıyı tanıyacak, eserlerini keşfedecek ve yeniden yorumlayacak. Yaş gruplarına göre tasarlanan ve 12.00-19.00 saatleri arasında ücretsiz olarak düzenlenecek resim atölyelerine, eğitmenler eşliğinde 3-4 yaş ve 5-12 yaş arası çocuklar katılabilecek.

 

S.Ü.Sakıp Sabancı Müzesi, İstinyePark Güzel Sanatlar Parkı, Mayıs ayı programında yer alan ‘Heykel’ eserini ay boyunca Atlı Köşk’te sergileyecek ve böylece çocuklar aileleriyle birlikte atölyelerde tanıştıkları eserin kendisini müzeyi ziyaret ederek görebilecekler.

 

İstinyePark Güzel Sanatlar Parkı,Türk Ressamlar atölyelerinde Mayıs ayında da çocuk sanatçılarınıbekliyor.

 

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top