Jones Büyükşehir’de

Jones Büyükşehir’de

Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Lig’de mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, transfere Amerikalı Whitney Jones ile başladı.

 

Bayan Voleybol Takımı ile artık birinci ligde mücadele edecek olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, futbol dışındaki tüm branşlarda daha da iddialı konuma gelmek amacıyla transfer çalışmalarına başladı. Bayan Basketbol Takımı ile Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde mücadele veren Basketbol Takımı da ilk transferini yabancıdan yaşana kullandı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Türkiye kariyerine BOTAŞ’la başlayıp, Alanya Belediye ve Optimum TED’in Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ne yükselen kadrolarında yer alan Amerikalı Whitney Jones’u renklerine bağladı.

Ligi geçen sezondan daha iyi bir noktada bitirmek için transfer çalışmalarına bayladıklarını dile getiren Antrenör Mehmet Erdinç, “Alt yapımızdan yetiştirdiğimiz oyuncularla iki yıldır TKB2L’de mücadele ediyoruz. Son sezon bu genç kadro ile play-off oynamak bizleri mutlu etti. Türk basketbolunu çok iyi tanıyan Whitney Jones’tan sonra 2-3 yerli transferimiz daha olacak” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top