KAHRAMAN ASKER DEHŞET ANLARINI ANLATTI

KAHRAMAN ASKER DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi Yeşiltaş Karakolu’na PKK terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıda yaralanan Piyade Er Ömür Arslan, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu, memleketi Trabzon’a gelerek ailesine kavuştu.

Kahramanca savaştıklarını belirten Arslan, “03.30’da taciz ateşi ile uyandık. Kalkıp mevzilere geçtik. Roketler, havan topları gelmeye başladı. Sabah saat 9.00’a kadar sürdü. Kahramanca savaştık” dedi.

PKK terör örgütünün saldırısında yaralandıktan sonra Ankara GATA’da tedavi gören ve dün taburcu edilen 21 yaşındaki Ömür Arslan, bu sabah geldiği Trabzon’da ilk olarak saldırıda şehit düşen ve önceki gün Trabzon’da toprağa verilen asker arkadaşı Onbaşı Ali Yasin Erosmanoğlu’nun mezarını ziyaret etti. Daha sonra İnönü Mahallesi Düzen Sokak’ta bulunan evine giderek ailesiyle hasret gideren Ömür Arslan, yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Uykudaydık. Saat 03.30’da taciz ateşi ile uyandık. Kalkıp mevzilere geçtik. Roketler, havan topları gelmeye başladı. Sabah 09.00’a kadar sürdü. Kahramanca savaştık, şehitlerimiz oldu. Arkadaşlarımın mekânları cennet olsun. Kurşun ve şarapnel parçaları geliyordu, her yer kan içinde kalmıştı. Kanları gördüğümüz halde yılmadık, savaştık. Başarılı olamadılar. Yakalananlar da Yeşiltaş’ı ele geçirmek istediklerini söylemiş, ‘Böyle bir şok beklemiyorduk’ demiş. 8 şehit verdik ama onlarda daha çok kayıp var. O anda yaşadıklarımı bir ben bir de Allah bilir. 20 sene film şeridi gibi geçti gözlerimin önünden. Aileme kavuştum, mutluyum. Keşke diğer ailelerde çocuklarına kavuşabilseydi. “

‘Ankara’ya borç alıp gittim’
Çocuklarına kavuşma mutluluğunu yaşayan baba Ali Arslan ise, oğlunun ciddi yaraları olmamasına sevindiğini belirterek, GATA’da tedavi gören oğlunu görebilmek için Ankara’ya giderken maddi sorunlar yaşadığını anlattı, “Kimse yardımcı olmadı. Komşulardan harçlık alıp Ankara’ya gittim. Yine de çok şükür. Keşke diğer ailelerde bizim gibi evlatlarına kavuşsaydı” dedi. Emine Arslan da oğluna sarılarak hasret giderdi, mutluluğunu dile getirdi.
Bu arada, Ömür Arslan’ın 45 gün rapor aldığı, sürenin sonunda da tezkeresini alacağı öğrenildi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top