KAMUHİZDER ÖDÜLLENDİRDİ

KAMUHİZDER ÖDÜLLENDİRDİ

Kamu Hizmetleri Derneği’nin birinci kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen ‘Kamu Hizmet Ödülleri Töreni’, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Başkanlık Salonu’nda yapıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, siyasi partilerin ve derneklerin temsilcilerinin katıldığı törende konuşan Kamuhizder Başkanı Ömer Küçükkaya, derneğin çalışmalarından bahsederek, Türkiye’nin 2023 vizyonuna uygun olarak faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade etti.

‘Bursa Kültürel Hizmet Ödülü’ne layık görülen Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ise, devletin, Türk Milleti için tarihlerden beri önde gelen bir kavram olduğunu söyledi. Demokrasinin gelişmesiyle de milletin öne çıktığını belirten Pala, “Atatürk’ün ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözü artık geçerlidir. ‘Devletin milleti’ kavramından ‘milletin devleti’ kavramına geçilmiştir. Tüm kurumlar bu duruma göre kendini düzenlemelidir. Yöneticiler ve kamu teşkilatı da milletin hizmetkarıdır. Öte yandan devlet artık yatırım yapmayan taraf noktasındadır. Devlet bundan sonra koruma, kontrol, temsil ve koordinasyon görevlerini yürütmektedir. İstihdamı büyük ölçüde hür teşebbüs karşılamaktadır” dedi.

Bursa’nın ve sahip olduğu kurumların önemli olduğunu ifade eden Pala, demokratikleşme süreci içerisinde yeni kavram olan kent konseyinin de en iyi şekilde Bursa’da yürütüldüğünü kaydetti. Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Türkiye’nin en büyük, en güçlü kent konseyi olduklarını söyleyen Pala, “Türkiye’ye örnek bir Bursa markası olarak ülkenin gündemindeyiz. Çalışmalarımıza halkımızın katkılarıyla devam edeceğiz. Çatı kuruluşu olan Bursa Kent Konseyi, her zaman herkese ve her kesime hitap eden anlayışla çalışmalarının sürdürecektir” diye konuştu.

Törende ayrıca, ‘En Başarılı Kamu Yerel Yöneticisi’ ödülüne layık görülen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin ödülünü Büyükşehir Başkanvekili Atilla Ödünç aldı. Törende toplam 17 kişiye çeşitli dallarda ödülleri teslim edildi.

Kaynak: BBB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top