KARACABEY’E 4 BOYUTLU ULTRASANOGRAFİ CİHAZI

KARACABEY’E 4 BOYUTLU ULTRASANOGRAFİ CİHAZI

Karacabey Devlet Hastanesi’ne, Karacabey Ticaret Borsası tarafından bağışlanan 4 boyutlu ultrasonografi cihazı, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Hastanede kadın doğum hizmetlerinin daha nitelikli bir şekilde verilmesini sağlayacak cihazı için gerçekleştirilen törene Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan, Karacabey İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Çiğdem, Karacabey Devlet Hastanesi Dr. Arif Kadri Balcı ve hastane personelleri katıldı.

Törende konuşan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Karacabey’in gerek sanayisi gerek tarımıyla hızlı büyüyen ilçelerden birisi olduğunu söyledi. Çevre yolunun da açılmasıyla Karacabey’in nüfusunun daha da büyüyeceğinin öngörüldüğünü vurgulayan Dr. Akan, “Dolayısıyla buraya yapılan her türlü yatırım ve bağış çok değerli. 3 yıl önce yeni hastanesine kavuşan Karacabey ilçemizde Türkiye’nin en güzel sağlıklı hayat merkezlerinden birini de tamamladık. Merkezimiz kısa süre içeresinde hizmete girecek. Bunun yanında yeni açılan aile sağlığı merkezlerimiz, 112 istasyonlarımız ile de Karacabey sürekli yatırım alan ilçelerimizden birisi. Sonuç olarak Karacabey’in sağlık hizmetleri sunumundaki altyapısı hazır. İlçede uzman hekim anlamında ihtiyacımız var. Bir an önce bu ihtiyacın giderilmesi için de gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Son Teknoloji Görüntüleme Hizmeti

Karacabey halkının sağlık hizmetlerine bağış konusunda her zaman destek olduklarını vurgulayan Dr. Akan, “Yeni ultrasanografi cihazımız, görüntüleme anlamında 4 boyut teknolojisini içeren ve anne karnındaki bebek hakkında daha kesin teşhis koyulabilmesini sağlayabilen son teknoloji bir cihaz. Bu anlamda kadın doğum hizmetleri alanında önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır. Bu vesileyle bağışlarından dolayı Karacabey Ticaret Borsası yöneticilerine teşekkür ediyor, yeni cihazın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan ise, Karacabey Devlet Hastanesi’nin geçmişte olduğu gibi bugünde ve gelecekte de her türlü ihtiyacında yanında olacaklarını belirtti. Karacabey Ticaret Borsası olarak bu tarz bağış ve sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem verdiklerini ifade eden Bertan, yeni cihazın ilçe için hayırlı olmasını dilediklerini ifade etti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top