KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı farkındalık çalışmalarına şehrin çeşitli noktalarında düzenlediği programlarla devam ediyor.

Son olarak Yıldırım İlçesi’nde bulunan Sarı Cami’de konuyla ilgili stant açıldı. Stantta vatandaşlara karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı alınacak önlemlerle ilgili broşürler dağıtıldı. Ayrıca vatandaşlardan gelen sorulara İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından cevaplandı.

Zehirlenme Vakaları Azalıyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, uzun yıllardır karbonmonoksit zehirlenmelerinin önlenmesine yönelik bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Bu çalışmalar sonucunda her geçen yıl karbonmonoksit zehirlenme vakası ve buna bağlı ölümlerin azaldığına dikkat çeken Dr. Akan, “Acil servislere başvuran vakalar içinde karbonmonoksit zehirlenmesi tanısı alanları süzerek 2013 yılından beri takip ettiğimiz vaka sayılarında son iki yılda yaklaşık yüzde 25 azalma gerçekleşti. 2016 yılında 1288 zehirlenme vakası olurken, 2017 yılında 894, 2018 yılında ise 875 vaka gerçekleşti. Bundan sonraki süreçte de düzenleyeceğimiz çalışmalar ve vatandaşlarımızın alacağı önlemlerle vaka sayısını daha da aşağı çekeceğiz” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top