Karla Mücadele 24 Saat Aralıksız Sürüyor

Karla Mücadele 24 Saat Aralıksız Sürüyor

Şehir merkezinde çok fazla hissedilmese de yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı, ulaşım konusunda hayatı olumsuz yönde etkiliyor. İnegöl Belediyesi’nin etkin ve hızlı müdahalesiyle kapanan yollar anında ulaşıma açılıyor.

Geçtiğimiz hafta itibariyle yüksek kesimlerde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı, henüz şehir merkezinde kendisini göstermedi. Beyaz örtü İnegöl’ün eşsiz doğal güzelliklerini süslerken, bir yandan vatandaşlara zor anlar da yaşatıyor. Yoğun kar yağışı kırsal alanlarda ulaşımın konusunda hayatı olumsuz yönde de etkiliyor.

5 AYRI BÖLGEDE 22 MAHALLEDE ÇALIŞMA YAPILDI
Karla mücadele konusunda haftalar öncesinden hazırlıklarını tamamlayan İnegöl Belediyesi, 95 kırsal mahallenin tamamına en kısa sürede müdahale edebilecek şekilde tedbirlerini aldı. Kar yağışının başlamasıyla birlikte bir yandan İnegöl Belediyesi bir yandan da Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri hummalı bir karla mücadele çalışması başlattı. 24 saat aralıksız olarak süren çalışmalar dün gündüz ve gece (06 Ocak Pazartesi) 4 küreme, tuz sericili kamyon ve 3 greyder ile devam etti. Gece boyunca süren karla mücadele çalışmaları 5 ayrı bölgede şu kırsal mahallelerde gerçekleştirildi: 1’inci Bölge; Soğukdere, Maden, Gazelli, İclaliye, Eskiköy, Dipsizgöl. 2’nci Bölge; Karakadı, Çayyaka, Lütfiye ve Boğazova. 3’üncü Bölge; Çaylıca, İnayet, Elmaçayır, Fevziye, Turgutalp. 4’üncü Bölge; Esenköy, Merzukiye, Çiftlik ve Kıran. 5’inci Bölge; Hacıkara, Bahçekaya, Oylat ve Saadet.

9 MAHALLEDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Kar yağışı yüksek kesimlerde devam ederken, ekipler de gündüz ve gece 3 vardiya şeklinde bölgelerde kontrollü şekilde küreme ve tuzlama yapmaya devam ediyor. Şuanda İnegöl’e 9 kırsal mahallede yolların devam eden kar yağışından etkilendiği ifade edildi. Bu bölgelerde İnegöl Belediyesi 2 greyder, 2 JCB ve 2 kamyon ile karla mücadele çalışmasını sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de bölgede 1 greyder, 1 JCB ve 1 kamyonu bulunuyor. Kar yağışından etkilenerek ulaşımın aksadığı 9 kırsal mahallede yolların birkaç saat içerisinde tamamen açılacağı belirtildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top