Kılıçdaroğlu: Söylediğimiz sözün arkasındayız

Kılıçdaroğlu: Söylediğimiz sözün arkasındayız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’da meydana gelen patlamayla ilgili olarak,”Söylediğimiz her sözün arkasındayız” dedi.

 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Afyonkarahisar’da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlama ve patlamanın nedenine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, ”Nasıl medyaya çıkan uzmanlar ‘Bu bir sabotajdır’ diye söyledilerse, bana da bilgi veren tüm uzmanlar ağırlıklı olarak bu sabotajdır dediler. El bombası yere düşecekmiş de patlayacakmış cephanelik… Askerlik yapan herkes bunu bilir, milleti kandırmasınlar. O açıdan söylüyorum. Bana gelen bilgiler olayın sabotaj olduğu yönündedir, ağırlıklı olarak. Hatta birisi aynen şunu söyledi; ‘Yüzde 99 bile demiyorum, yüzde 99,5” dedi.

İki patlama iddiası
”(Efendim araştırma yapılacak), Sayın Başbakan diyor. Araştırma yapılacak tabi ama sizin kaza süsü verdiğiniz bir araştırma raporu çıkarsa biz bunu kabul etmeyiz” diyen Kılıçdaroğlu, ”Mühimmat deposunda kolay kolay patlama olmaz. Her türlü güvenlik önlemlerinin alındığı mekanlardır oralar. Bizi kandırmaya kalkmasınlar. Bir değil, iki patlama var” diye konuştu. 

Her söz ölçülmüştür, biçilmiştir
“Söylediğimiz her sözün arkasındayız” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Söylediğimiz her söz ölçülmüştür, biçilmiştir, tartılmıştır, uzun süre konuşulmuştur, ondan sonra dillendirilmiştir. Biz AKP Hükümeti gibi boş konuşmayız. Bir bildiğimiz var herhalde… Bu kadar uzman gerek medyaya çıksın, gerek bize bilgi versin, gerek oturup yazı yazsın, bir tek kişi bile bizim söylediğimizin aksini söylememiştir.”

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top