Kimsesiz çocuklar yaz kampında eğlendi

Kimsesiz çocuklar yaz kampında eğlendi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kurumlarda kalan kimsesiz çocuklar, Plaza Turizm’in 20. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği sosyal sorumluluk projesi olan ‘Yaz Kampı’ etkinliğinde tatil yaptı.

 

Plaza Turizm’in   Sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlediği Yaz Kampı etkinliğine Saniye Rıza Kız Yetiştirme Yurdu, Sırameşeler Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocukevleri’ nden toplamda 68 çocuk katıldı. Uludağ Alkoçlar Hotel’de bir araya gelen çocuklar, 2 günlük etkinlikle moral buldu. Düzenlenen oyunlar ve sosyal aktivitelerle tatil keyfi yaşayan çocuklar; Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sunay Özkul ve Plaza Tur Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Can’ dan katılımcı sertifikalarını aldı.

Barbekü partisinin ardından gerçekleşen sertifika töreninde sözü alan Plaza Turizm  Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Can, projelerini geleneksel hale getireceklerini söylerken; “20. kuruluş yılımızı kutladığımız 2012 yılında kimsesiz gençlerimize odaklandık. Bununla birlikte tatil her çocuğun hakkıdır düşüncesiyle böyle bir proje gerçekleştirmek istedik. Çocukların düzenlediğimiz bu etkinlikten memnun olduğunu görmek bizi de çok memnun etti. Bu projemizi geleneksel hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sunay Özkul, kimsesiz çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerinin destekçisi olduğunu belirtirken, etkinliği düzenleyen Plaza Turizm’e teşekkür etti. Kurumlarında kalan çocukların böyle organizasyonlarla eğlenerek moral bulmasının onlar için önemine değinen Özkul, “Çocuklarımız bizlerin üzerinde kıymetli birer emanettir. Onlara devlet olarak elimizden gelen imkânı sunmaya çalışsak da böylesi organizasyonlar onlar için çok değerli. Bu nitelikteki her tür projenin arkasındayız” açıklamalarında bulundu.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney de Plaza Turizm’e böyle bir etkinlikle çocukların yüzünü güldürdüğü için teşekkür ederken, “ Biz valilik olarak çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Ancak onların ilgi ve alakaya her şeyden çok ihtiyacı var. Bu ilgi ve alakayı da sizin gibi hayırseverlerin projeleriyle görme olanağı buluyorlar” dedi. Plaza Turizm ‘in  düzenlediği program üzerinden herkesi bu türden sosyal projelere ve yardımlaşmaya çağıran Güney, “Gerek çocuk evlerimiz, gerekse huzurevlerimize maddi, manevi yardımlarınızı esirgemeyin. Kurumlarımızda kalan vatandaşlarımızın size ihtiyacı var” şeklinde konuştu. Konuşması sırasında çocuklara da seslenen Güney, “Bizim sizlerden tek beklentimiz eğitimine önem vererek kendi ayakları üzerinde duran sağlam bireyler olmanızdır” dedi.

 

Kaynak: SENTE CREATIVE

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top