KOBANİ

Yunus ÇALIŞ
Tüm Yazıları

KOBANİ

Kobani diye bağırılıyor. Türkiye’den Kobaniye yardım isteniyor. Nasıl bir yardım istemekse Türk bayrakları yakılıyor Atatürk büstleri yakılıyor. Maksat yardım değil vatanı bölmek parçalamak. Maksat Kürt ile Türk’ü düşman yapmak.

Sokağa çıkılıyor. Her yer yakılıp yıkılıyor. Türk bayrağı Atatürk büstü yakılıyor. Sözde bu vatanın yöneticisi olan insanlar sessiz kalıyor. Zamanın da gür sesleriyle Gezi için yürüyenlere bağıranlar şimdi sessiz sedası kalıyorlar. Vatanın aziz Atatürkçü gençlerine bağırmaktan sesleri kısılmış olsa gerek.

Sevgili okurlar en çok düşündüren insanı, Gezi parkında Türk milletinin gençlerine bağıran haykıran sözde vatanı yönetenler nerede. Sadece Gezi için yürüyenlere mi bağırmaya güçleri yetiyor? Vatanın bir dalının dahi heba olmasına izin vermeyenleri terörist ilan edip bağıranlar nerede ? Gezi parkı adına yürüyenlere bağıranlar nerede ? Kısacası vatana aşık olup sırf vatan için hükümetin hatalarını haykıranlara köpürülüp bağırılıyor nerde ? Terörist diye hitap edilmeyi hak eden bunlar mı ? Durum böyleyse vatan çoktan bölünmüşte bu durum kabullendirilmeye çalışılıyor. Görünen o ki Türk milleti Gezi için yürürken bangır bangır sesleri çıkıyor. Kobani bahanesi ile terör estiren adamlara karşı tek çıt denilemiyor.

Durumlar açık ve net. Doğuda sokağa çıkma yasağı. Teröristler ortalığı yakıp yıkıyor. Bir yandan yine İzbullah ortaya fırlıyor. Artık yavaş yavaş bölünme haritaları çiziliyor. APO barış süreci deyip tutturuyor. En acısı ise Tüm olanlar Türk milletine yavaş yavaş kabullendirilmeye çalışılıyor. İlk başta Terör örgütü PKK yı azdıranlar. Dağ da karın üstünde askerlerimizi günlerce yatırıp ardından geri çekenler ve onca şehitten sonra analar ağlamasın bahanesi ile APO ile görüşenler korkarım ki bu kes analar ağlamasın deyip de vatanın bölünmesine göz yumasınlar. Sonuçta vicdanlı insanlar onca şehidimizin katili ile aynı masaya anlaşma için oturabiliyorlar.

Yunus ÇALIŞ

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top