Kocasına öyle ders verdi ki…

Evdeki altınları bozduran koca, 10 bin lira parayı bankaya yatırmak yerine eşinin tüm uyarısına rağmen 3 gün cebinde gezdirdi. Bu duruma kızan genç kadın ise, parayı alıp kocasının cebini gazete kağıdıyla doldurdu. Yüreği ağzına gelen koca soluğu poliste aldı.

Altının değer kaybettiğini düşünen çift, ellerinde bulunan bir miktar mücevheri bozdurmaya karar verdi. Kuyumcuya giden A.Ç. (43), sattığı altınlara karşılık aldığı 10 bin lirayı montunun fermuarlı bölümüne koyup evinin yolunu tuttu.

EŞİNİN SÖZÜNÜ DİNLEMEDİ

İddiaya göre, eşinin ’parayı cebinde gezdirme çaldırırsın’ uyarısına rağmen A.Ç., ’ben kendime güveniyorum’ diyerek parayı 3 gün cebinde taşıdı. Eşi, parayı bankaya yatırıp yatırmadığını sorunca da, ’Unuttum. Ama yarın mutlaka yatıracağım’ diye yanıt veren A.Ç.’ye, hayat arkadaşı ömürboyu unutamayacağı bir ders verdi.

 
’Bankaya’ diye evden çıkan A.Ç., önce hamama uğradı. Hamamda bir saat vakit geçirdikten sonra üzerini kontrol eden A.Ç., cebini şişkin görünce paranın yerinde olduğunu düşündü. Bankaya giden A.Ç., veznedeki görevliye parayı teslim etmek için elini cebine attı. Ancak, paranın yerini bir demet gazete kağıdının aldığını görünce büyük şok yaşadı.

ORTALIĞI AYAĞA KALDIRDI

Hemen durumu polise haber veren A.Ç., parayı çaldırdığını ise eşine söyleyemedi. Polis, yaptığı araştırmadan sonuç alamayınca bu kez A.Ç.’nin evine gitti. Böylelikle, olayın gerçek yüzü de ortaya çıktı.
A.Ç.’nin eşi polislere, ’Kocamı çaldırırsın bu parayı diye uyardım ama o beni dinlemedi. 10 bin lirayı tam 3 gün cebinde gezdirdi. Ders olsun diye parayı alıp, yerine gazete kağıtları koydum. Umarım aklı başına gelmiştir’ dedi.

 
Durum ortaya çıkınca emniyet soruşturma dosyasını kapattı. A.Ç. ise, ’Eşim, hayat boyu unutamayacağım bir ders verdi’ diyerek oyaladığı polislerden özür diledi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top