Konseyden Ramazan özel programı

Konseyden Ramazan özel programı

Bursa Kent Konseyi Gönül Dostları Kadın Çalışma Grubu tarafından düzenlenen ‘Üç aylar ve Ramazan’ konulu konferansta Eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan konuşma yaptı.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda yapılan ‘Üç Aylar ve Ramazan’ konulu konferansa, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Kahveci, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin eşi Hüsniye Altepe, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Lütfi Taşçı, Gönül Dostları Kadın Çalışma Grubu Temsilcisi Arzu Akın ve çok sayıda Bursalı katıldı.

Kent konseylerinin, toplumsal kuruluşların bir çatı kuruluşu olduğunu söyleyen Semih Pala, örnek çalışmalarıyla Türkiye’nin en güçlü ve en dinamik kent konseyi haline geldiklerini belirtti. Herkese ve her kesime hitap eden faaliyetler yürüttüklerini ifade eden Pala, her şeyin özgürce konuşabildiği demokratik ortamlar hazırladıklarını dile getirdi. Bursa Kent Konseyi’nin model olmasında büyük katkıları olan gönüllülere ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür eden Pala, “Gönül Dostları Kadın Çalışma Grubumuzun aracılığıyla davetimizi kırmadan evliyalar şehri Bursa’ya gelen Ahmet Karalı ve Necmettin Nursaçan’a teşekkür ediyorum. Mübarek üç aylar içerisinde bulunuyoruz. Herkes ve her kurum kendi içerisinde muhasebesini yapıyor. Bursa Kent Konseyi olarak üzerimize düşeni yapmanın gayretindeyiz. Ülkemiz büyüyor ve gelişiyor. Etrafımızdaki ülkeler zor durumda iken Türkiye ilerliyor. Türkiye’nin, dünyaya hizmet etmesi için büyümesi gerekiyor” dedi.

“İman takvimimizin baharındayız”

Program, Ankara Hacı Bayramı Veli Camii İmam Hatibi ve Dünya Birincisi Ahmet Karalı’nın Kuran-ı Kerim okumasıyla başladı. Toplantıda konuşan Eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, kendisini Bursa’ya davet eden Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne, Bursa Kent Konseyi’ne ve Gönül Dostları Kadın Çalışma Grubu’na teşekkür etti. Nursaçan, “Bahar gelince yağmurlar yağar, çayırlar, çiçekler, çimenler fışkırır. Bizler de iman takvimimizin baharındayız. Peygamber Efendimiz, ‘Ya Rabbi! Recep ve Şaban’ı bizlere mübarek eyle, bizi Ramazan’ı Şerif’e ulaştır’ diye dua buyuruyor. Evde temizlik yaparken lüzumsuz eşyaları çıkartırız. Bizlerde gönlümüzdeki kini, kibri, hasedi, kırgınlıkları, vurdumduymazlıkları çıkartalım. Mevlana kötü huyu çalıya benzetmiş. Çalıyı zamanında sökersen ne ala, sökmezsen çalı güçlenir, sen de yaşlanırsın ve onu sökemezsin. Çirkinlikleri ve kötü alışkanlıkları içimizden çıkartıp, güzellikleri kalbimize yerleştirmeliyiz” diye konuştu.

Konferansın sonunda Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin eşi Hüsniye Altepe tarafından konuşmacı Necmettin Nursaçan’a ve İmam Hatip Ahmet Karalı’ya plaket ve çiçek takdim etti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top