Küçük canavar yenileniyor!

 

20100213083245_nintendoNintendo Dsi XL: Oyun konsolu çok yakında.

Oyun konsollarının küçük canavarı yeni modeliyle iddialı geliyor: İşte özellikler ve çıkış tarihi…

Nintendo’nun yeni taşınabilir oyun konsolu DSi XL 5 Martta  sürülüyor. Yeni konsolun iki ekranı da 4,3 inç ile Nintendo DS Lite’ın ekranından yüzde 93 daha büyük ve bu sayede  grafiklerini daha geniş bir açıdan seyretmeye izin veriyor. Çözünürlük değişmiyor 256 x 192 pikselde kalıyor. Ayrıca dokunmatik kalem, eski modellerle karşılaştırıldığında  göre daha büyük kalıyor ve böylece oyunu yönetmek daha kolay bir hale geliyor.

Oyun konsolu bordo ve koyu mavi renklerde sunuluyor. Konsolu  aldığınız gibi oyuna geçebilmeniz için iki Nintendo DSiWare oyunu ön yüklü olarak geliyor. Bunun dışında konsol Opera web tarayıcısına da sahip; bu sayede Wi-Fi bulduğunuz her yerde internete girebiliyorsunuz. 17 saatlik uzun pil süresi ise oyun keyfini arttırıyor.

Nisan 2009’dan bu yana piyasada olan Nintendo DSi’ın tüm özellikleri DSi XL’de de var: Fotoğraf çekebilir, bunları düzenleyebilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz müzikleri dinlemeniz ve Nintendo DSi mağazasından  indirmeniz de mümkün.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top