Lions Alzheimer Sosyal Hizmet Evi’ne ilk destek…

Merinos Lions Kulübü üyeleri, Hayal Kahvesi’nde düzenlediği “Gülümseyin elimi tutun” karaoke gecesinde Alzheimer hastaları için söyledi.

BURSA / Lions 118-K Yönetim Çevresi’nin geçen dönem ulusal projesi olan Alzheimer bilinçlendirme projesi bu yıl Alzheimer hastalarının gündüz bakımı için yapılması planlanan Lions Alzheimer Sosyal Hizmet Evi projesi ile devam ediyor. Alzheimer Hizmet Evi’ne ise ilk destek Merinos Lions Kulübü’nün Hayal Kahvesi’nde düzenlediği etkinlikle gerçekleşti. Bursa’daki diğer Lions kulübü üyelerinden de ilgi gören etkinlikte Hayat Bayram Olsa adlı ilk parçayı yönetim kurulu üyeleri birlikte seslendirdi.
Açılışta konuşan Merinos Lions Kulübü Başkanı Yurdanur Reisoğlu, “Alzheimer çağımızın en hızlı ilerleyen hastalıklarından biridir. Alzheimer yaşlılıkla birlikte unutkanlık şeklinde ortaya çıkarak, çeşitli zihinsel ve davranışsal bozukluklara yol açan ilerleyici bir beyin hastalığıdır. Görülme yaşı 40’a inen hastalıkla mücadelede etkinliğe destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top