LIONS’UN GELENEKSEL CUMHURİYET SÖZCÜSÜ ÖDÜLÜ’ NÜN SAHİBİ BU YIL “ ATAOL BEHRAMOĞLU ”…

LIONS’UN GELENEKSEL CUMHURİYET SÖZCÜSÜ ÖDÜLÜ’ NÜN SAHİBİ BU YIL “ ATAOL BEHRAMOĞLU ”…

LIONS’UN GELENEKSEL CUMHURİYET SÖZCÜSÜ ÖDÜLÜ’ NÜN SAHİBİ BU YIL “ ATAOL BEHRAMOĞLU ”…

ESKİŞEHİR – Lions 118-K Lions Yönetim Çevresi Federasyonu tarafından verilen ve geleneksel hale gelen Cumhuriyet Sözcüsü ödünlünün sahibi bu yıl şair, yazar, çevirmen, edebiyatçı Ataol BEHRAMOĞLU.
Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Lion Dr. Ender TUKAY açıklaması şöyle:

“118 K Lions Yönetim Çevresi Federasyonu olarak Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümlerinde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bu en değerli eserine sahip çıkan kanaat önderlerimizden “Cumhuriyet Sözcüsü” nü seçiyor ve ödülümüzü takdim ediyoruz.

5 yıldır sürdürmekte olduğumuz bu geleneğimizin amacı; Cumhuriyet’in laik, demokratik, çağdaş ve ulusalcı yaklaşımlarına yürekten bağlı, siyasetin içinden değil, duruşuyla siyasete yön verenler olarak kanaat önderlerimiz arasından seçmiş olduğumuz “Cumhuriyet Sözcüsü” nü Cumhuriyet Yemeğimizde “Onur Konuğu” olarak misafir edebilmek ve değerlerimizi ölümsüzleştirmektir.

Bugüne kadar sırasıyla Değerli Yazar Sayın Bekir Coşkun, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu, Toplum Bilimci Sayın Profesör Emre Kongar ve YÖK Eski Başkanı Anayasa Hukuku Profesörü Sayın Erdoğan Teziç’ e ödüllerimiz takdim edilmiştir.

Cumhuriyetimizin 93. Yılı’ nda “Aydınlık Yarınlara Umutla Bakabilmek, Değerlerimize Sahip Çıkabilmek ve Siyaseti Duruşlarımızla Temsil Edebilmek” amacıyla “Onur Konuğumuz, Cumhuriyet Sözcümüz” olarak, 118-K Yönetim Çevresi Lions Ailesinin ve Federasyon Yönetim Kurulu’nun ortak kanaati ile sayın Ataol BEHRAMOĞLU’ nu davet etmekten onur duyuyoruz.”

Cumhuriyet Sözcüsü ödülü 22 Ekim 2016 tarihinde Rixos Eskişehir’de düzenlenecek özel bir gecede Ataol BEHRAMOĞLU takdim edilecek.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top