Makedonyalı gençler Bursa’da

Makedonyalı gençler Bursa’da

Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Bursa’ya gelen Makedonyalı gençler, Yiğitali’deki Kent Gönüllüleri İzci Kampı’nda keyifli bir gün geçirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Makedonya’nın başkenti Üsküp’te faaliyet gösteren El Hilal Yardımlaşma Teşkilatı’nın ortak organizasyonuyla Türkiye’ye gelen ilköğretim düzeyindeki 44 öğrenci, Bursa’nın tadını çıkarıyor. Bursa gezisinde Kent Gönüllüleri İzci Kampı’na katılan gençler, yaşıtlarıyla eğlenmenin tadını çıkarırken aynı zamanda kültürel paylaşımlarda da bulundu.

Kardeşlik örneği

El Hilal Yardımlaşma Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Sabit Emin, Bursa Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte 2 yıldır yetim çocukları Türkiye’ye getirdiklerini ifade etti. Projeleriyle yetim çocuklara kültürel birliktelik duygusu aşıladıklarını ve onları sosyal hayata kazandırdıklarını belirten Sabit, “Yetim çocuklar disiplinli yaşamayı öğreniyor, sosyalleşiyor ve psikolojik olarak rahatlıyorlar. Yıllarca uygulanan asimilasyon politikalarından sonra, kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi adına yapılan bu çalışmalar bizleri de çok mutlu ediyor. 2 yıl önce başladığımız kardeşlik projelerinin yıllar boyunca devam etmesini istiyoruz. Bizlere verdiği desteklerden dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: BBB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top