Mali müşavirler ATA’nın huzurunda

Mali müşavirler ATA’nın huzurunda

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Doğan Yılmaz, Oda’nın kurul üyeleri, komisyon başkanları, ilçe temsilcileri ve üyelerden oluşan heyetle birlikte, Anıtkabir’i ziyaret etti.

 

Anıtkabir’de çelenk töreni düzenleyerek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü kabri başında anan Doğan Yılmaz başkanlığındaki BSMMMO heyeti, tören anında duygusal anlar yaşadı. Genel kurul ve seçimler sonrasında göreve geldikten sonra böyle bir gezi planladıklarını dile getiren BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, “Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası kurulları ve üyeleri olarak, Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk’ün huzurunda bulunmanın onur ve gururunu yaşadık. Atamızın devrimlerinden aldığımız gücü geleceğe taşımak, cumhuriyetin ilkelerine bağlılığımızı geliştirmek; Bursa SMMM Odası olarak, 5 bin 100 üyemiz ve 900 stajyerimiz için ertelenmez bir hedeftir. Atamızın ‘En iyi iktisatçılar muhasebecilerdir’ düsturundan hareketle, ülke ekonomisini ileri seviyelere taşımak için verdiğimiz çaba; vatanımıza, çocuklarımıza, geleceğimize ve mesleğimize borcumuzdur. Asıl borcumuz ise Ulu Önderimizin açtığı aydınlık yolda hiç durmadan yürümektir” dedi. BSMMMO Başkanı Yılmaz, çağdaş ve demokratik Türkiye hedefinden ayrılmadan, cumhuriyeti laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olarak sonsuza dek yaşatmayı ilke edindiklerinin de altını çizdi.

Çelenk töreninin ardından Anıtkabir hatıra defterini de imzalayan BSMMMO Başkanı Yılmaz, programın devamında heyetle birlikte Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni gezdi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top