Marmaris’deki TMSF Arazisinin Durumu

Marmaris’deki TMSF Arazisinin Durumu

Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş, TMSF’ye ait arazinin satış sorunun artık çözülmesi gerektiğini söyledi.

Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş, Marmaris’te bulunan ve yıllardır ihalede satılmayı bekleyen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna ait arazinin durumunu değerlendirdi.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) ait Marmaris’te yıllardır satışa sunulan fakat henüz satılamayan arazi hakkında görüşlerini bildiren Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş bugüne kadar arazi hakkında ulusal ve uluslararası birçok yatırımcı ile görüştüklerini kaydetti. TMSF’ ye ait bu arazinin 40 bin 770 metrekare yüzölçümlü turizm tesis imarlı yedi yıldızlı bir otelin yapılabileceği bir arazi olduğunu dile getiren Akkuş bu arazinin 1996 yılından bu yana TMSF tarafından gündeme taşındığını belirtti. Kendilerinin bu konu üzerinde sıkı bir çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Akkuş bu yazıyı siteye koyduklarını kaydetti.
Akkuş, TMSF arazisinin satış sorunun artık çözümlenmesi gerektiğini kaydederek ilçedeki belediyelerin geleceğe yatırım yapma konusunda zayıf ve duyarsız olduğunu dile getirdi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top