MARSİFED 29 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLADI

MARSİFED 29 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLADI
Marmara ve İç Anadolu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu’nu (MARSİFED) bağlı dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği’nin (BİSİAD) ev sahipliğinde ve MARSİFED’in destekleriyle düzenlenen ‘Cumhuriyet Gecesi’nde buluştu.
Podyum Davet’te düzenlenen geceye MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya başta olmak üzere, BİSİAD Başkanı Dağhan Uzgur, BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu, GESİAD Başkanı Kerim Demiral, İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, HOSABSİAD Başkanı Sezayi Sezer, NİLSİAD Başkan Vekili Abidin İzmirli, HOSAB Bölge Müdürü Ömer Faruk Korun, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Osman Nemli ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

“Türkiye’yi en hızlı geliştirecek sektörlerden biri bilişim olacaktır”
Gecede bir selamlama konuşması yapan BİSİAD Başkanı Dağhan Uzgur, Cumhuriyetin 96. yılını birlikte kutlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Cumhuriyetin 100’üncü yılına yaklaşırken, Türkiye’yi en hızlı kalkındıracak sektörlerin başında bilişim sektörünün geldiğini vurgulayan Uzgur, “Bilişim sektörü için ürün, hizmet ve yeni teknolojiler üreten birbirinden değerli üye şirket ve sektör profesyonellerimizle ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaktan mutluluk duymaktayız” dedi.
BİSİAD’ın hem bilişim sektörünün gelişmesi, hem de endüstri 4.0 dönüşümü ve farkındalığı için çalışmalar yürüttüklerine değinen Uzgur, “Bilişimciler ile sanayicileri aynı çatı altında buluşturan MARSİFED üyesi olmak bizler için oldukça önemli. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması ve bilişim sektörünün gelişmesi için bilişim ihtiyaçlarının yerel kuruluşlardan sağlanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda BİSİAD olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, çağdaş, demokratik, gelişmiş bir ülkede yaşamak için çalışmaya ve değer üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
“Tehditlere güçlü ekonomimizle karşı durabiliriz”
96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Türk Milletinin, bağımsızlık mücadelesini kazandığını hatırlatan MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya ise, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılına yaklaştığımız bu günlerde, Türkiye Cumhuriyetinin mücadelesi daha bitmemiştir. Atatürk’ün de üzerine basarak vurguladığı gibi, siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, ekonomiyle taçlandırılmazsa az zamanda söner. Bugün geldiğimiz noktada, Ordumuz Suriye sınırında teröristlere karşı harekat yürütürken, bazı güçler fütursuz bir şekilde ülkemiz ekonomisini çökertmeye çalışmaktadır. Ancak ülkemizin ekonomisi ne kadar güçlü olursa, bu tehditler karşısında da o kadar güçlü durabilir” dedi.
Enflasyonu sorunu olmayan, düşük faizlerin, işsizlik rakamlarının, ihracatın ve kişi başı gelirin arttığı bir Türkiye hayalinin olduğunu paylaşan Kaya sözlerine şöyle devam etti; “Ülkemiz, iklim şartlarıyla, doğasıyla ve insanıyla bu hayali gerçekleştirebilecek potansiyele ve daha fazlasına sahiptir. İşte o zaman her türlü tehdide karşı daha güçlü ve dirençli kurabiliriz.”
Açılış konuşmalarının ardından Cumhuriyetin kuruluş yıllarının ve Atatürk devrimlerini anlatan video katılımcılar tarafından büyük beğeniyle izlendi. Gecede sahne alan MG Davet Orkestrası şarkılarıyla Cumhuriyet Bayramı coşkusunu daha da artırdı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top