Matematik olimpiyatları

AY295175Bursa’nın tek olimpiyatı olan Bursa Nilüfer İlköğretim Matematik Olimpiyatı (BUNİMO)’nun 2. basamak sınavında 400 öğrenci başarı için ter döktü. Öğrenciler sınav yerlerine velileri ve öğretmenleri ile birlikte geldi. Öğrenciler sınıf, veliler ise okul bahçesinde ter döktü.

Önceki yıllardan farklı olarak BUNİMO bu yıl 2 aşamalı olarak gerçekleştiriliyor. Her sınıf seviyesinden ilk 100’e giren öğrenciler için Özel Nilüfer Eğitim Kurumları Bademli Kampüsü’nde 2. aşama sınavına girdi. Olimpiyata bu yıl 232 okuldan 4 bin 750 öğrenci katıldı. BUNİMO 1. basamak sınavı, merkez Nilüfer İlkbahar İlköğretim Okulu, Nilüfer Yıldırım İlköğretim Okulu ve Nilüfer Rafet Kahraman liselerinin yanı sıra İnegöl Nilüfer Safvet İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal Paşa Nilüfer İrem İlköğretim okullarında geçtiıimiz ocak ayında 4 bin 750 ğrencinin katılımıyla yapıldı.
Özel Nilüfer Liseleri Okul Müdürü Servet Yılar, gelecek hafta yapılacak olan 2010 TÜBİTAK İlköğretim Matematik Olimpiyatlarına hazırlık amacını da taşıyan bu sınavda her sınıf seviyesinden (5.6.7.8. sınıflardan) 1. Aşamada başarılı olan 100’er öğrenci katılımıyla 400 öğrenci ter döktüğünü söyledi. Yılar, “Bu sınav sonucuna göre madalya alan öğrenciler 21 Nisan 2010 Çarşamba günü ’www.bunimo.org’ adresinden sonucu öjğrenebilecek. Ödül töreni ise 28 Nisan Çarşamba günü yapılacak. BUNİMO’da çok sayıda öğrencinin boynuna madalya takarak matematik olimpiyatları konusunda çalışma yapan okul olarak, öğretmen ve öğrenciyi bu konuda yüreklendirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.
Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü M. Zahid Gümüşoğlu da asıl hedeflerinin sınava giren öğrencileri Nisan ayında yapılacak TÜBİTAK olimpiyat sınavlarına yetiştirmek olduğunu belirterek, “Bursa’daki dahileri keşfetmek ve ülkemize kazandırmak” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top