Mazgallar Tehlike Saçıyor

pffss_tikali_mazgal_su_tehlike_surucu_bursaBursa’da özellikle ana yollarda tıkanan mazgallar sebebiyle oluşan su birikintileri sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşımı sağlayan eski Gemlik yolu üzerindeki yağmur suyu mazgallarının suları çekmemesi yüzünden bu güzergahta sürücüler yağışlı havalarda zor anlar yaşıyor. Bursa Şoförler Odası’na ait gaz istasyonu önündeki su giderlerinin tıkalı olması yüzünden hızlı seyreden araçlar etrafa su sıçratırken, görüş mesafesinin bir anda sıfıra inmesi sürücülerde şaşkınlık meydana getiriyor.
Gaz istasyonu yetkilileri, ana güzergahta yağışlı havalarda araçların birbirlerine su sıçratarak ciddi sıkıntılar yaşattığına işaret ederek, “Belediyeye defalarca bildirip kayıt vermemize, önümüzden geçen vidanjörlere işaret etmemize rağmen, maalesef bu mazgalları açtıramadık. Periyodik olarak bu mazgalların temizlenip yağmurlu havalarda caddedeki birikintilerin tasfiye edilmesi gerekiyor. Ancak bu konuyla ilgilenen olmadığından araçlar birbirini ıslatıyor, yol kenarında yürüyen vatandaşlar da zarar
görüyor” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top