MECLİSTE TATİL SEVİNCİ

MECLİSTE TATİL SEVİNCİ

Meclis, İçtüzük gereği, yeni yasama yılına 1 Ekim 2012 Pazartesi günü başlayacak.

Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında dün saat 13.00’te toplanan TBMM Genel Kurulu, görüşmelerine daha önce başlanan ”Torba Teklifi” yasalaştırdı. Mumcu, saat 01.30’da teklifin yasalaşmasının ardından yerini Başkanvekili Sadık Yakut’a bıraktı.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ”Torba Teklif”in görüşmeleri sürerken CHP sıralarına gelerek, doktor kökenli milletvekilleriyle uzun süre sohbet etti. Akdağ, kendilerini görüntüleyen foto muhabirlerine, ”Çekin bu güzel bir görüntü…” dedi.
Sezaryenle ilgili düzenlemenin de yer aldığı Sağlık Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK’de değişiklik yapan tasarı, sık sık tartışmalara sahne oldu. Tasarıda, AK Parti, MHP ve CHP’li milletvekillerinin ortak imzasıyla önemli bir düzenleme yapıldı. 18 yaşından küçüklere tütün ürünleri gibi, tütün ürünü içeren ve içermeyen nargile satışı ve tüketime sunulması da yasaklandı.
CHP’nin sık sık yoklama ve karar yeter sayısı istediği birleşimde, CHP’li milletvekilleri sezaryen düzenlemesini eleştirirken, kapalı mekanlarda sigara içilmesinin yasaklanmasını, ”AK Parti iktidarının en başarılı icraatı” olarak övdü.
Birleşimin kapanmasının ardından milletvekilleri birbirleriyle vedalaştı.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top