MEHMET BAŞ, GENÇ MÜSİAD’IN KONUĞU OLDU

MEHMET BAŞ, GENÇ MÜSİAD’IN KONUĞU OLDU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Genç MÜSİAD Bursa Şubesi, YEPSAN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baş’ı ağırladı.

‘Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı’ adı altında konferanslar gerçekleştirmeyi sürdüren Genç MÜSİAD, üyelerini, otomotiv, savunma ve havacılık sektöründe Bursa ve Ankara’da faaliyet gösteren YEPSAN Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baş ile buluşturdu. Programa, Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Abdülkerim Demir ve üyeler yoğun ilgi gösterdi.

MÜSİAD Bursa Şubesi Dernek Merkezinde gerçekleşen konferansta konuşan başarılı iş adamı Mehmet Baş, iş dünyasına nasıl adım attığından işlerini nasıl geliştirdiğine, bu süreçte karşılaştığı zorluklardan gerçekleştirdiği başarılara dair tecrübelerini aktardı. Buna paralel olarak ülkemizin 70’li yıllardan bu yana süregelen ekonomi alanındaki serüvenine dair bilgiler de veren Baş, gelecek öngörülerini de gençlerle paylaştı.

“Yetişmiş insan gücümüzü kullanabilirsek lider ülke olabiliriz”

Günümüzün en önemli konularından biri olan Endüstri 4.0’la ilgili sorulan soruyu da cevaplayan Mehmet Baş, “Firmalarımızın alt yapıları henüz Endüstri 4.0’a uygun değil. Telaffuz etmesi kolay ama uygulaması ülkemiz açısından henüz zor olan bir kavram. Önce zihinlerde değişiklik yapmalıyız. Umarım en kısa zamanda Endüstri 4.0’a uygun bir hale geliriz. Bizim milletimizde girişimcilik ruhu en üst seviyede. Yetişmiş insan gücümüzü kullanabilirsek lider ülke olabiliriz” diye konuştu.

“İnanmak bu işin püf noktası”

Gençlere tavsiyelerde de bulunan Mehmet Baş, “Sizin önünüz çok açık, bizlerden çok daha iyisini yapabilecek kapasiteniz var. Önce kendinizi geliştireceksiniz, milli ve manevi değerleriniz olacak, sonra da yapacağınız işe inanacaksınız. Önce inanmanız, sonra da herkesi inandırmanız gerekir. İnanmazsanız, inandıramazsınız” diyerek sözlerini noktaladı.

Konferans sonunda, Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Abdülkerim Demir tarafından, YEPSAN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baş’a günün anısına teşekkür plaketi verildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top