MEMUR-SEN’DEN DUYARLILIK HAREKETİ

MEMUR-SEN’DEN DUYARLILIK HAREKETİ

Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği, 30 bin üyesine vereceği iftar programını iptal ederek parasını Arakan’da inşa ettirilen Mehmet Akif İnan Yetimhanesine gönderme kararı aldı.

Sendikal sayıların belirlendiği 15 Mayıs’ta elde ettiği başarı ile Bursa’da 11 hizmet kolunda yetkiyi yeniden alan Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği, bir yandan sendikal faaliyetlerini yürütürken diğer yandan da mazlumlara yardım elini uzatmayı ihmal etmiyor. Sendika binasında düzenlediği basın açıklaması ile her ramazan ayında düzenledikleri iftar programlarını bu ramazan ayında iptal ettiklerini kamuoyuna duyuran Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, “Memur-Sen Genel Merkezi ve bağlı sendikalarımızla iftar programlarının israf ve şatafat nişanesi olmaması adına yüksek maliyetli ve kamuoyuna lanse edilen iftar programları yapılmaması bunun yerine; iftar programları için ayrılan bütçenin konfederasyonumuzca Arakan’da inşa ettirilen Mehmet Akif İnan Yetimhanesine aktarılması kararı verildi. İdrak etmekte olduğumuz mübarek ramazan ayında genel merkezimizin almış olduğu karar gereği Bursa İl Temsilciliği olarak, bizler de zengin sofralarla iftar programlarını yapmayacağımızı, bunun yerine ihtiyaç sahiplerine ve Mehmet Akif İnan Yetimhanesine yardımda bulunacağız” dedi.

 

MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ DESTAN YAZMAYA DEVAM EDİYOR

Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği olarak, 11 hizmet kolunun 11’inde de yetkiyi alarak destan yazmaya ve zirveden yeni ufuklara yol almaya devam ettiklerinin altını çizen Numan Şeker, “Hem Türkiye’de hem de Bursa yerelinde en büyük sivil toplum örgütü olmanın haklı ve onurlu gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda başta emeği geçen sendikalarımızın tüm şube başkanlarına, yönetimlerine, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, kurumlarımızdaki bütün iş yeri temsilcisi arkadaşlarıma ve her şeyden önemlisi sendikamıza inanarak ve güvenerek yeni üye olarak aramıza katılan tüm arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“4. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞMESİNDE KAMU ÇALIŞANLARININ TERİNİN KARŞILIĞINI ALMAK İÇİN MASADA MÜCADELEMİZİ VERECEĞİZ”

Kamu çalışanlarının vermiş olduğu yetkiyle onların haklarının korunması ve kazanımlarının arttırılması için Ağustos’ta yapılacak 4. Dönem Toplu Sözleşmesi’nin kendileri için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Şeker, “Toplumsal mutabakatların hassasiyetle takip edildiği günlerin akabinde Memur-Sen olarak, 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümetle masaya oturup, 5 milyon kamu çalışanı ve emeklisinin haklarını koruma adına masadan kazançlı, çalışanların alın terlerinin karşılığını alıncaya kadar pazarlığa devam edeceğiz. Bir taraftan da milletimizin ihtiyaç sahiplerine el uzatmayı da ihmal etmeyeceğiz” diyerek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Bu bağlamda Memur-Sen Konfederasyonumuz ve 11 yetkili güzide sendikamızla birlikte bugüne kadar imkânlarımız ölçüsünde mağdurların, yoksulların, mazlumların, garip gurebanın yanında yer aldık. Böylece imkânlarımızı büyük bir memnuniyetle ihtiyaç sahipleriyle paylaşarak tarihi ve insani sorumluluğumuzun gereğini yapmaya çalıştık. Bu ihtiyaç hali Arakan’dan Somali’ye, Pakistan’dan Filistin’e, Suriye’den Irak’a, Mısır’dan Filipinler’e kadar dünyanın neresinde olursa olsun Memur-Sen olarak mağdurların, mazlumların ellerinden tutmaya çalıştık. Ülkemizde de 81 ilimizde bir ihtiyaç durumunda da büyük Memur-Sen olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmadık. Bu vesile ile tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şerifini tebrik eder, ülkemiz, milletimiz ve mazlum ümmet coğrafyası için huzur ve barış getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top