MİLLETVEKİLİ KILIÇ’TAN BALKANTÜRKSİAD’A ZİYARET

MİLLETVEKİLİ KILIÇ’TAN BALKANTÜRKSİAD’A ZİYARET

AK Parti Bursa Milletvekili, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi, Kuzey Makedonya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ahmet Kılıç, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Berat Tunakan başkanlığında toplanan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu’na, ev sahipliği için teşekkür eden Milletvekili Ahmet Kılıç, “BALKANTÜRKSİAD, Bursa’mızın güzide SİAD’larından bir tanesi. Tarafıma anlattığınız çalışmaları ve projeleri duyunca ve yaptıklarınızı görünce, mutlu oldum ve gelecek adına ümitlendim. Böyle modern bir dernek merkezi çatısı altında gayet samimi bir ortamdayız. Sizler Bursa’ya böyle değerler katıyorken, biz de Ankara’da sizlerin temsilcileri olarak elimizden geldiğince sizlere fayda sağlamak adına gayret gösteriyoruz” dedi.

“Siz bu şehrin değerisiniz”

Bursa’nın tarihiyle, turizmiyle ve de sanayisiyle Türkiye’de çok önemli bir pozisyonda olduğuna dikkat çeken Kılıç, “Siz bu şehrin değerlerisiniz. Her alanda çok önemli insanlarsınız ve şehrimize katma değer sağlıyorsunuz. Bursa bizim olmazsa olmazımız. Her geçen gün şehrimiz gelişiyor ve büyüyor. Bünyesinde tarihi, kültürü ve doğal bunca güzellikleri barındıran ve eşi benzeri olmayan bir şehir olan Bursa’ya yaptığınız katkılardan ötürü sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tunakan: 10 Kasım’da Manastır’da olacağız

BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan da Ahmet Kılıç’ı yönetim kurulu toplantısında ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Kılıç’a BALKANTÜRKSİAD’ın kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Tunakan, BALKANTÜRKSİAD’ın Balkanlar’la Türkiye arasındaki ticareti artırmak için çalışmalar yaptığını söyledi.

400’ün üzerinde üyelerinin olduğuna işaret eden Berat Tunakan, önümüzdeki günlerde yapılacak etkinlikler hakkında şunları söyledi:

“25 Kasım’da Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’i Sinerji Toplantımızda  konuşmacı olarak konuk edeceğiz. 10 Kasım’da Kuzey Makedonya’da Manastır’da olacağız. Atatürk’ü, eğitim gördüğü ve halen müze olan okulunda anacağız.  2020’de, 12 Balkan ülkesinin Ankara Büyükelçilerini her ay bir tanesi olacak şekilde Bursa’mızda, BALKANTÜRKEVİ’mizde ağırlayacağız.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top