MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE B.A.M EĞİTİMİ

MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE B.A.M EĞİTİMİ

Başarıyı Arttırma Merkezi (B.A.M), yarıyıl tatilinde Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeline yönelik eğitimlere başladı. Her hafta 2 gün verilecek eğitimlerin ilkine Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdülaziz Kayahan,  B.A.M Derneği Başkanı Oktay Oto ve müdürlük personeli katıldı. Eğitim öncesi Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdülaziz Kayahan, eğitimler sonucu personelin moral motivasyonunu ve iş gücüne katılımı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

“İNSAN ÜÇLÜ BİR YAPIYA SAHİP”

Kişilik ve Şahsiyet Eğitimcisi Zehra Meral Dinçşahin tarafından ‘Yapı Temel Eğitimi’ başlıklı eğitim işlendi.Dinçşahin, “Yapı temel eğitiminde anlatmak istediğimiz; insanın doğal hali kişiliğidir. Şahsiyet ise bunun sunulması. Kişilik ve şahsiyet eğitimi ise kişinin etkilerini, katkılarını alan, doğal haline dönmesini sağlayan eğitimdir” dedi.

“BAŞARININ SIRRI ANDA KALMAK”

Kendimize hâkimiyet kurmanın iş ve sosyal hayatımıza pozitif katkılarını anlatan Dinçşahin, şöyle konuştu: “Hepimizin zihninde farklı farklı kareler ve görüntüler var. Gövdemiz iş yerinde, ancak dikkatimiz farklı yerde. Bu durumun bize negatif etkileri oluyor. Zamanı iyi kullanamıyoruz, zihin doluluğu nedeniyle yorgunluk hissi yakamızı bırakmıyor ve bu yüzden olması gerekenden daha az başarılı oluyoruz. Zihnimiz çöplüğe dönmüş durumda. Ne zaman dikkatimiz dağılsa kendimizi zihin çöplüğünde belirsiz bir yerde buluyoruz. Bunu engellemenin yolu anda kalmak. Gövdemiz neredeyse dikkatimiz de orada olursa hayatın her alanında başarımız artar.”

“YAPI TEMEL EĞİTİMİ”

Yapı Temel Eğitimi ile birlikte daha güçlü, daha huzurlu, daha mutlu olunacağı üzerinde duran Dinçşahin, şöyle devam etti: “Hayat hem çok uzun hem çok kısa. Hayat güzel geçerse çok çabuk akıyor. Ancak sıkıntılı, stresli olduğunuz zamanları düşünün. O gün bitmek bilmez. Anda olmanın birinci prensibi dikkatimizi kendimize getirmek bulunduğum ortamda yaşamak, yani geçmişi ve geleceği unutmak. Unutmaktaki kastım, geçmişe ve geleceğe takılıp kalmamak. Bakın geçmişimden geldim geleceğe temelim benim bir örfüm adetim soyum var. Benim anlatmaya çalıştığım önemsememek değil, anda kimseye takılmadan yaşamak. Anı yaşarsan  bütün yetenek ve vasıflarımı güzelliğimi ortaya koymuş olurum anımı yaşamazsam bu yönlerimi ortaya çıkaramıyorum. Bir kere anını yaşamayan kendine önem vermez. Anda yaşayan insan her şeyine önem verir, çünkü kendine hakim ve sahiptir.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top