Miniklerden Dündar’a Ziyaret

rhhhh_mektup_dundar_minik_ziyaret_bursaİlköğretim öğrencilerinin kendisine gönderdiği mektuplardan etkilenen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, minikleri sınıflarında ziyaret ederek sürpriz yaptı.

Yunuseli’deki Hacı Naciye Kanalıcı İlköğretim Okulu öğrencileri, sıkıntılarını kaleme alarak Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a mektup gönderdi. Kendisine gönderilen mektupları okuyunca öğrencilerin cesaretini beğenen Belediye Başkanı Dündar, miniklere sürpriz yaptı. Karşılarında Başkan Dündar’ı gören öğrenciler, büyük ilgi gösterdi. Okulun bahçesinde miniklerin etrafını sardığı Dündar, bir süre öğrencilerle sohbet etti.
Mektup yazarak gönderen 3/D sınıf öğrencileri, kara tahtaya ’Hoşgeldiniz Başkanım’ yazarak Başkan Dündar’ sınıflarında ağırladı. Gösterdikleri cesaretten dolayı miniklere teşekkür eden Dündar, kendisine gösterine mektupları öğrencilere tek tek okuttu. Dile getirilen sıkıntıları en kısa zamanda çözmeye çalışacaklarını söyleyen Dündar, miniklere tavsiyelerde de bulundu. Mektupların içeriğinin iyi olduğunu ifade eden Dündar, “Bu güzel yazıları yazan öğrencileri merak ettim. Bu yüzden sizleri ziyaret ettim. Şehirde görmüş olduğunuz olumsuzlukları bizlere bildirdiniz. Bu mektuplarla çevreye ne kadar duyarlı olduğunuzu gösterdiniz. Çocuklarımız büyüklerden daha duyarlı. Öğrencilerimizin bu duyarlılığına sessiz kalamayız. Daha iyi bir Bursa için onlarla birlikte çalışmaya buradan başlıyoruz” dedi.
Daha sonra öğrencileri sıralarında ziyaret edip tek tek isteklerini dinleyen Dündar, ana sınıfları da gezerek miniklerle bir süre sohbet etti.
Sınıf öğretmeni Emine Altun, Türkçe dersinde mektup konusunu işlerken ’belediye başkanına çevrenizdeki sıkıntıları iletin’ adlı bir etkinlik düzenlediklerini dile getirdi. Etkinliğin ardından öğrencilerin mektupları Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a göndermeyi önerdiğini ifade eden Altun, “Ben de bu fikirlerini kırmamak istedim. Neler yapabileceklerini göstermek için cesaret verdik. Bu mektupları daha sonra belediyeye gönderdik. Mektupların okunacağını hiç ummuyorduk ama başkanımızın tek tek okuduğunu öğrenince çok mutlu olduk. Bize geleceklerini öğrenince çocuklarım ve ben mutlu olduk. Öğrencilerimiz kendilerini ifade etme imkanı buldu. Bir şeyler yapabildiklerini gördüler” diye konuştu.
Ziyaretin ardından Dündar tarafından öğrencilere tek tek hediye dağıtıldı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top