Muhteşem sezon finali

Muhteşem sezon finali

Sanata gönül vermiş vatandaşların oluşturduğu Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu, muhteşem bir konserle 2011-2012 sezonunu noktaladı.

 

Tamamı gönüllülerden oluşan Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu, usta sanatçı Burhan Dikencik yönetiminde verdiği konserde dinleyenlere tadına doyulmaz anlar yaşattı.

Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu, Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) gerçekleştirilen konserle, 2011 – 2012 sanat sezonunu noktaladı. Konserin açılışında konuşan Burhan Dikencik, gönüllülerden oluşan Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu korosunun profesyonelleri aratmayacak işler başardığını söyledi. Mayıs ayında TRT İstanbul Radyosu’na konuk olduklarını hatırlatan Dikencik, desteklerinden ötürü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ve tüm sanatseverlere teşekkür etti.

İki bölümde gerçekleştirilen ve sanatseverlerin ilgi gösterdiği konserde, farklı makamlardaki eserler koro ve solo olarak seslendirildi. Sahneye şef olarak çıkan usta sanatçı Burhan Dikencik ve gönüllü sanatçıların performansı ise dinleyenlerden büyük alkış aldı.

Geceye misafir sanatçı olarak katılan TRT İstanbul Radyosu Gençlik Korosu solisti Buse Aşkar, sesi ve yorumuyla dinleyenlere kendini hayran bıraktı. Konserin sonunda Bursa Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Hacıoğlu, şef yardımcısı Bahar Güldüren’e; Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu Temsilcisi Ahmet Başkaya, Şef Burhan Dikencik’e ve Protokol Şube Müdürü Turgay Mercan  da Buse Aşkar’a çiçek verdi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top