Mükellefler Haklarını Bilecek

fnnni_mukellef_haklari_platform_tpcu_bursaBursa’da 22 kuruluşun bir araya gelerek kurduğu Mükellef Hakları Platformu ilk toplantısını yaptı.

Almira Otel’de yapılan toplantıda güncel vergi konuları masaya yatırılarak, 2010 yılı bütçesi değerlendirildi. Toplantıya Platform Başkanı Doç. Dr. Adnan Gerçek, Başkan Yardımcısı Cemil Tekin, Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Oodası Başkanı Mesut Topçu ile çok sayıda davetli katıldı.
Platform Başkanı Doç. Dr. Adnan Gerçek, “Platformumuz Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyor. Mükellef haklarına saygılı, hukuka uygun bir vergilendirme yapılmasını temin etmek istiyoruz. Türkiye’de mükellef şuuru çok yetersiz. Gelir idaresi ve mükellef arasında köprü olacağız” dedi.
BSMMMO Başkanı Mesut Topçu ise, “Yaklaşık 10 yıla yakın bir zamandır meslek mensuplarının para alması yasaklandı. Bazı meslek mensuplarının parayı ilgili yerlere uluştırmadığı yönündeki şikayetlerin artması üzerine, mükelleflerle meslek mensuplarının arasındaki polemikleri ortadan kaldırmak için böyle bir yola gidildi. Şu anda meslek mensuplarının mükelleften para alması disiplin suçudur. Biz tedbirimizi aldık, artık asla öyle bir şey olamaz” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top