MÜSİAD, ARAP İŞ ADAMLARIYLA TANIŞTI

MÜSİAD, ARAP İŞ ADAMLARIYLA TANIŞTI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşen tanışma yemeğinde Türk ve Bursa’da yaşayan Arap iş adamları bir araya geldi. Arap iş adamları, yapılan ikili iş görüşmelerinin yanı sıra, 21-24 Kasım’da CNR Expo İstanbul’da gerçekleşecek 17. MÜSİAD EXPO’ya da davet edildi.

 

MÜSİAD tarafından İstanbul ve Gaziantep’in ardından Bursa’da düzenlenen etkinliğe, MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses, IBF Başkan Yardımcısı Gazi Mısırlı, MÜSİAD üyesi iş adamları, Bursa’da yaşayan İran, Pakistan, Cezayir, Suudi Arabistan, Mısır ve Suriyeli iş adamları katıldı.

 

“Bu toplantı güzel bir başlangıç”

 

Samimi bir havada gerçekleşen toplantıda konuşan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses, “İslam dünyasındaki iç karışıklıklar, birlik olamama gibi sorunlar hepimizi derinden üzüyor. Özellikle son yıllarda yaşanan Suriye’deki iç savaş da hepimizi çok etkiledi. Biz bu süreçte ensar ruhuyla Suriyeli kardeşlerimize kapılarımızı açtık. Devlet, millet, yerel yöneticiler ve sivil toplum kuruluşları olarak bu zor süreçte Suriyeli kardeşlerimize yardımcı olmaya çalıştık. Suriyeli kardeşlerimiz de bu süreçte çok çalıştı, üretiminin artmasına katkı sağladı, bazıları işveren konumuna bile geldi. Yanı sıra diğer ülkelerdeki iş adamı kardeşlerimizle de ilişkilerimizin gelişmesi anlamında bu tanışma toplantısı güzel bir başlangıç olacaktır. Birlikte yapacağımız çok iş var, inşallah iş birliklerimizi arttırır ve ticari anlamda birbirimizden istifade ederiz. Burası sizin evinizdir. Ne derdiniz olursa kapımız açıktır” dedi.

 

“Ensar ruhunu iyi biliriz”

 

Arap iş adamlarına, Türkiye’de nerde yaşarsa yaşasın o ildeki MÜSİAD şubesini evlerini olarak görmeleri gerektiğinin altını çizen MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar da şunları söyledi: “Ülkemiz uzun yıllardır hicret alan bir ülke. O yüzden ensar ruhunu iyi biliriz. MÜSİAD’ı ilk kurmaya niyetlendiğimizde İslam dünyasındaki iktisadi zayıflığı gidermek amacındaydık. Ve bu süreçte İslam dünyasındaki iş adamlarını bir araya getirmek, tanıştırmak istiyorduk. Şimdi çok şükür ki MÜSİAD çok önemli işler yapıyor. Herkese kapısını açıyor. Kim ticaretle uğraşıyorsa o kişi bilsin ki MÜSİAD onun evidir ve hepiniz evinize hoş geldiniz.”

 

“Hepiniz MÜSİAD EXPO’ya davetlisiniz”

 

MÜSİAD’ın ayak basmadığı kıta kalmadığını işaret eden Yarar, MÜSİAD’ın 79 ülke ve 211 irtibat noktasıyla dünya genelinde geniş bir ağ oluşturduğunu söyledi. Yarar sözlerini şöyle noktaladı: “MÜSİAD EXPO, İslam dünyasındaki iş insanlarını bir araya getirme noktasında çok önemli bir misyon üstleniyor. Bir arada olmamız önemli. Tanışmak önemli. Fuarlara katılmak ve güçlü olmak önemli. İş adamları ticaretlerini birbirleriyle tanışarak geliştirir. Bugün burada bunun güzel bir örneğini gösteriyoruz. Bu örneği devam ettirmek ve pekiştirmek adına hepinizi, 21-24 Kasım’da bu yıl 17.’sini düzenleyeceğimiz MÜSİAD EXPO’ya davet ediyorum.”

 

Program, konuşmaların ardından soru cevap bölümü ve karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top