“MUSTAFA ANDIÇ: FAİZLER DÜŞTÜKÇE VATANDAŞIMIZ DAHA RAHAT KONUT ALACAK”

“MUSTAFA ANDIÇ: FAİZLER DÜŞTÜKÇE VATANDAŞIMIZ DAHA RAHAT KONUT ALACAK”

Kamu bankalarının konut kredisinde yaptığı indirimle başlayan trend, özel bankaların bu yönde attığı adımlarla sürüyor. Bu gelişme, ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden birisi konumunda olan inşaat sektöründeki durgunluğu giderecek önemli bir adım olarak görülüyor.

Bursa’daki inşaat sektörünün çatı kuruluşu İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD), üyelerini bilgilendirmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz haftalarda başlayan ve Küçükarda Hukuk Bürosu işbirliğiyle gerçekleştirilen seminerlerin sonuncusu, dernek merkezinde; İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Seminer öncesi bir açılış konuşması yapan Mustafa Andıç, gerek kamu gerekse de özel bankaların konut kredilerinde aldığı faiz indirimi kararını değerlendirdi. Bu gelişmenin sektör adına olumlu bir gelişme olduğunu belirten Andıç, birbiri ardına açıklanan indirim kararlarının alıcı üzerinde olumlu etki oluşturup satışlara pozitif anlamda katkı sağlayacağını söyledi.

3 ayda 200 projeye ruhsat verildi

Uzun zamandır yeni proje üretimi olmadığına dikkat çeken İMSİAD Başkanı Andıç, “Bunu belediyelerdeki ruhsat adetlerinden görebiliriz. Ciddi bir azalma var. Son 3 ayda Bursa’daki 17 belediyede toplamda 200 ruhsat hazırlanmış. Bu ruhsatların hepsi yeni proje değil. Bunların içinde tadilat projeleri de var. Ciddi bir azalma var. Bunu neden anlatıyoruz. Şuanda stoklar eriyor. Bu faiz oranlarıyla stoklarımız daha da eriyecek” dedi.

Köprüden önceki son çıkış

Yeni başlayan projeler az olduğu için, önümüzdeki dönemde fiyatların yükselmesi kaçınılmaz olacağına işaret eden Mustafa Andıç, “Bunun için köprüden önceki son çıkış diye ifade ettiğimiz bu uygun fiyatlarda vatandaşın konut almasına vurgu yapıyoruz” diye konuştu.

Mustafa Andıç’ın yaptığı açıklamaların ardından geçilen seminerde, Küçükarda Hukuk Bürosu’ndan Avukat Caner Küçükarda ve Avukat Nihal Ersoy Çiçek, iş kazalarındaki hukuki ve idari sorumluluklardan bahsetti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top