MUSTAFA ANDIÇ: “MÜTEAHHİTLİK YASASI SEKTÖR İÇİN ÖNEMLİ BİR KAZANIM”

MUSTAFA ANDIÇ: “MÜTEAHHİTLİK YASASI SEKTÖR İÇİN ÖNEMLİ BİR KAZANIM”

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD), Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç’ı makamında ziyaret ederek Müteahhitlik Yasası, kentsel dönüşüm gibi konularda fikir alışverişinde bulundu. Ziyarette konuşan İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, müteahhitlik yasasının kendileri açısından sevindirici olduğunun altını çizerek, “Sektör için önemli bir kazanım” dedi.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, Başkan Yardımcısı Osman Kalaycı ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç’ı ziyaret etti. Yeni görevlerinden dolayı Aytaç’ı tebrik eden Başkan Mustafa Andıç, “Sektörümüz ve şehrimiz açısından hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Müteahhitlik yasası ve kentsel dönüşüm konularının ele alındığı ziyarette inşaat sektörünün son dönemde kontrolsüz büyüdüğünü söyleyen İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, “Son yıllarda birçok farklı sektörden inşaat sektörüne bilinçsiz girişler yaşandı. Dolayısıyla sektör kontrolsüz bir büyüme içerisine girdi. Bunun önünün bir şekilde alınması gerekiyordu.  Bu anlamda müteahhitlik yasasını önemsiyor ve sektör için çok ciddi bir kazanım olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

“Alabildiğimiz kadar önlem alalım”

Kentsel dönüşüm konusunda da konuşan Mustafa Andıç, “Deprem, ülkemizin ve bölgemizin yadsınamaz gerçeği. Bu perspektiften bakıldığında da alabildiğimiz kadar önlem almamız gerektiği ortaya çıkıyor. Ama ülke olarak çabuk unutan bir yapımız var. Depremin üzerinden biraz zaman geçince bizler hemen işin önemini unutabiliyoruz. Dolayısıyla bu konunun her zaman sıcak tutulmasını ve önlemlerin hızlıca alınması gerektiğini düşünüyoruz. Bu önlemlerin alınabilmesi için de özellikle kentsel dönüşüm konusunda müteahhit ve vatandaşların aynı bilinçte olması lazım” diye konuştu.

Dönüşümde hedef 20 yıl…

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç ise, vatandaşlarda artık kentsel dönüşümle ilgili hassasiyetin oluşmaya başladığını söyledi.  Son zamanlarda evinin depreme karşı dayanıksız olduğunu düşünen bir çok vatandaşın kendilerine başvurduğunu dile getiren Aytaç, Bakanlığın 20 yıl gibi bir süre içinde kentsel dönüşümü tamamlama hedefinde olduğunu kaydetti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top