Mustafa, aynı anda 6 kişiye can oldu!

Bursa’da tedavi gördüğü Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen 39 yaşındaki Mustafa Mutluer’in organları, 6 hastaya umut oldu.

39 yaşındaki iki çocuk babası Mustafa Mutluer geçtiğimiz cumartesi günü evinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle bilinci kapalı olarak Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’ne getirildi.  Yapılan tüm müdahale ve tedaviye rağmen Mutluer’in beyin ölümü gerçekleşti. Beyin ölümünün gerçekleşmesinin hemen ardından Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Elif Canan Tokuş Tanır, Mesül Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Mete ve Organ Bağış Komitesi Koordinatörü Dr. Havva Sarışahin ile hastane yetkilileri, Mutluer’in ailesiyle görüştü. Organ bağışı komite üyeleri tarafından organ bağışı konusunda bilgilendirilen aile,  “Biz canımızı kaybettik, onun organları başka canlara umut olsun, onlarda yaşasın, dua etsinler” diyerek bağışa onay verdi.

Hemen ardından Organ ve Doku Nakli Bursa Bölge Koordinasyon Merkezi yetkilileriyle temasa geçilerek nakil işlemleri hızlı bir şekilde başlatıldı. Mutluer’in organları Bursa, İstanbul ve Çanakkale’deki hastalar için umut oldu. Ulusal Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi’nin çalışması sonucunda Mustafa Mutluer’in, kalbi İstanbul Kartal Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, korneaları Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesi’ne, böbreklerinden biri Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne, diğeri ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde organ nakli bekleyen hastalara nakledilmek üzere gönderildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top