MY KOLEJ’Lİ ÖĞRENCİLER GELENEKLERİNİ YAŞATIYOR

MY KOLEJ’Lİ ÖĞRENCİLER GELENEKLERİNİ YAŞATIYOR

Türkiye’nin 11 farklı şehrindeki 17 yerleşkesinde 37 şubesiyle hizmet veren Murat Yıldırım Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren My Kolej Beşevler Kampüsü’nde Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi.

Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte; Okul Kurucusu Cavit Demirezen, My Kolej Kurucu Temsilcisi Enes Demirezen, My Kolej Okul Müdürü Müfit Ali Turunç’un yanı sıra öğretmenler ve öğrenciler yer aldı. Ayrıca komşu okullardan da birçok öğretmen aşure etkinliğe katıldı.

My Kolej İlköğretim Müdürü Ahmet Kavut, My Kolej Müdür Yardımcısı Hülya Sözbir, My Kolej Okul Müdürü Müfit Ali Turunç, Anaokulu, İlköğretim ve Lise öğrencilerine aşure ikram etti. Törende konuşan Tunç, “Birlik ve beraberliğimizi daha da çok güçlendiren ve öz kültürümüzü, değerlerimizi gelecek nesillere aktarma imkânı sağlayan bu tür etkinlikleri okul olarak her zaman yapmaya özen gösteriyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz, Allah kabul etsin” dedi.

Özellikle Anaokulu öğrencilerinin hep birlikte bahçede aşure yemeleri renkli görüntülere sahne oldu. Öğrenciler daha sonra okul etrafında bulunan komşu iş yerlerine aşure dağıttı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top