MY OKULLARI, YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE HAZIR

MY OKULLARI, YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE HAZIR

Türkiye’nin 11 farklı şehrindeki 17 yerleşkesinde 37 şubesiyle hizmet veren Murat Yıldırım Eğitim Kurumları’nın Bursa’daki 2 okulu MY Kolej ve My Sağlık Koleji, güçlü ve deneyimli kadrosuyla 2018-2019 eğitim öğretim dönemine hazır.

Yeni dönem öncesi Murat Yıldırım (MY) Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan MY Kolej ve My Sağlık Koleji’nde görev yapan 100’e yakın öğretmen ve idari personelle bir araya gelen Murat Yıldırım Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yıldırım, yeni dönem hedeflerini, eğitim anlayışını ve vizyonunu öğretmen ve idari kadroyla paylaştı.

“EN ÖNEMLİ YATIRIM, İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR”

Tebeşir tozu yutan bir Matematik Öğretmeni olarak ülkenin çeşitli yerlerinde görev yaptığını ve 1992 yılında açtığı özel eğitim kurumuyla da eğitim camiasındaki hizmetlerini sürdürdüğünü ifade eden Yıldırım, en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirtti.

Öğretmenliğin bütün mesleklerin temeli olduğunu ifade eden Yıldırım şunları söyledi: “Biz bilgiyi, eğitimi ve öğretmenleri çok önemsiyoruz. İmar ve irfanı önemsiyoruz. Öğretmenlik olmasa tüm meslekler eksik kalır. Öğretmenlerimiz, irfan ordularıdır. Onları motive etmeli, mutlu etmeliyiz ki öğrencilerimiz de başarılı ve mutlu olsun. Biz öğretmen kökenli bir eğitimciyiz. Her birisi eğitimci olan yerli ortaklarımızla okullarımızın başında kendimiz bulunuyoruz. Sosyal ve pozitif bilimleri en iyi şekilde kavramış, yabancı dillerini öğrenip geliştirmiş, gelenek göreneklerini bilen manevi değerlere sahip nesiller yetiştirmek istiyoruz. Bu millete, memlekete borcumuzu ödemek için çalışıyoruz.”

“ÇOCUĞUN EĞİTİMİ; AİLE, OKUL VE ÇEVRE İLE BÜTÜNLÜK İÇİNDE SÜRERSE BAŞARILI OLURSUNUZ”

“Hayata bakış açımızda insanı merkeze koyarken, okulumuzda ve eğitimcilik anlayışımızda da öğrencimizi merkeze koyuyoruz” diyen Yıldırım şöyle devam etti: “Okulumuz yuvamız sloganıyla uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Biz bir aileyiz. Sistemli ve disiplinli, uyum ve huzur içinde çalışma olursa başarı gelir. Veli, çocuğunu bizlere teslim ederken aynı zamanda çocuğunun beynini, kalbini ve midesini de teslim ediyor bize. Bu aşamada okul-aile işbirliği önem kazanıyor. Buna bir de çocuğu çevresini dâhil etmemiz gerekiyor. Çocuğun eğitimi; aile, okul ve çevre üçlüsüyle bütünlük içinde sürerse başarılı olursunuz.”

“İMAR VE İRFAN MUTLULUĞU GETİRİR”

 

Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı: “Hizmet etmek memnuniyet veriyor ama en çok da eğitim, bizleri memnun ediyor. İmar ve irfan mutluluğu getirir. İmar; çevre araç gereç yaşayacağı şartların uygunluğudur. İrfan ise eğitimdir. Biz imar noktasında gereğini yapıyoruz. Lokasyon olarak, fiziki şartlar olarak güzel bir okulumuz var. Bundan sonrası irfan, eğitim, kültür ve bilgi. Öğretmenler olarak bize emanet edilen çocuğu en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Hepinize yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top